Zveřejněno na komentářů 11

Tipy: Anální sex, roztahování konečníku, klystýr

Doporučení pro anální sex, roztahování konečníku a klystýr.

Anální sex praktikuje asi 60% heterosexuálních párů vyspělých zemí. Většinou na popud muže. Iniciuje jej cca pouze 20-25% žen. Podobné procento mužů (i heterosexuálních) vítá anální sex v i pasivní roli.

Tlusté střevo, konečníkAnatomie a limity análu – délka, šířka

Netrénovaný člověk po krátkém roztahování zvládne lidský penis nebo 4cm silnou hračku do hloubky 15 cm. Ta projde řitním otvorem (anus – označení vyústění), řitním kanálem 2,5–3,5cm s vnějším a vnitřním svěračem a konečníkem (rectum) 10–12cm. Následuje sigmoid colon (esovitá klička) – ostrý pohyb doleva z pohledu člověka (při pohledu na obrázek ostrý pohyb doprava). Ten působí odpor pro zaváděnou hračku a máme pocit, jako by tam byl další svěrač. Svěrače jsou však pouze kolem análního kanálu a dále je již jen tenká hladká svalovina kolem střev, jež ve střevě samovolně posouvá tělem nezpracované látky. Proto v drtivé většině pornofilmů vidíme zásun dild o tloušťce nad 4,5 cm pouze do hloubky cca 15 cm.  Netrénovaná žena o výšce 160cm zvládne prvním ohybem sigmoid colon protlačit hračku cca 3,5 cm v průměru, muž cca 4cm, trénovaná žena cca 4,5–5 cm a trénovaný muž cca 5cm-6cm (více již jsou spíše extrémy). Trénované herečky si umí dočasně vytáhnout sigmoid colon (a část descending colon) nahoru a doprostřed břicha. Další hranice je cca v hloubce 30–35cm, kdy se sigmoid colon stáčí nahoru do sestupného trakčníku (descending colon). Skrz tento druhý ohyb sigmoid colon můžete protlačit pomůcku zhruba o poloviční tloušťce, než na předchozím ohybu. Dráždění tohoto druhého ohybu vyvolává velmi intenzivní pocity. Velmi tenké dildo do 2,5–3cm lze zavést do hloubky až 70cm. Tlusté střevo je dlouhé zhruba 1,5 metru.

Do šířky lze anální otvor roztáhnout pomůckou o průměru 6cm po týdnech či měsících tréningu. Po letech vytrvalého tréningu někteří výjimeční lidé dokáží pojmou pomůcku o průměru 12-13cm.

Důvody análního sexu?

Pestrost, dominance muže, submisivita ženy, užší otvor. Dráždění hladké svaloviny uvnitř těla vyvolá intenzivní pocity u obou pohlaví bez ohledu na submisvitu či dominanci. Flexibila, zvládnutí více partnerů či hraček, odpočinek pro vaginu. Za běžný standard je považován koitální a orální sex. Anální sex tak může být z pohledu ženy nadstandardem, za který lze žádat něco navíc. Anální sex ale může být příjemný i pro ženu. Análních orgasmů běžně dosahují muži i ženy. Zpravidla tyto příjemné pocity brzdí jen nedůvodný psychický odpor.

Začátky análního sexu

Small anal plugsZačněte sami s umělým penisem nebo alespoň v pozici nahoře, kdy si sami regulujete hloubku průniku. Postupným roztahováním, při kterém respektujete limit těla (bolest), se vyhnete mimovolním stahům a svěrač rychleji a bez bolestivých následků či poranění uvolníte. Jako lubrikant a hojivý prostředek pro anální sex je nejlepší neparfemovaný bez pálivých přísad (v našem sexshopu lona jahoda či malina nebo j-lube). Dobrý i s hojivými účinky je krém na bázi umělého tuku a medicinální vazeliny (např. jelení lůj bez parfému). Ten však narušuje kondom a je méně kluzký než gel. Nedoporučujeme lubrikanty na olejové bázi – ty jsou příliš tenké a řežou sliznici. Pokud cítíte před či při sexu potřebu jít na toaletu, udělejte to. Při středním (nad 10cm) či hlubokém zavedení (nad 20 cm) je tlusté střevo běžně částečně zaplněno stolicí připravenou k vyloučení. To není nutně indikací potřeby jít na toaletu. Tyto zbytky v konečníku však při dráždění rozdírají sliznici. Pokud se objeví na penisu ve větším než kapičkovém množství, očistěte to a dle subjektivní pohody zajděte na toaletu či proveďte klystýr.

Vedlejší důsledky, negativa i pozitiva análního sexu

Je náročnější na hygienu. Uvolněné zbytky potravy ve střevě znamenají vyšší rizika zánětu pochvy či močového měchýře obou partnerů. Sliznice análního otvoru a konečníku a tlustého střeva je náchylnější na poranění (i v důsledku někdy relativně ostrých zbytků potravy, např. oříšky) a tím pádem i na přenos pohlavních chorob. Vědecké studie vyvracejí obecně rozšířenou domněnku o vyšším riziku inkontinence v důsledku análního sexu. Řitní otvor lze postupným bezbolestným roztahováním zvětšit (po velmi intenzivním tréningu v řádech hodin denně lze dokonce vytrénovat prolaps), avšak svěrač svou funkci bude plnit nadále spolehlivě.

Hemoroidy a praskliny (fissury) – anální sex jako zdravotní prevence

V souvislosti s análním sexem laici často mluví o riziku hemoroidů. V zásadě mají lidé mnohem častěji potíže s prasklinami (fissury), jež mechanicky poraní svalovou tkáň řitního svěrače, například při větším hovnu či ostrých zbytcích potravy.  Ve skutečnosti, pokud se anální sex provede dobře, tzn. postupně a bezbolestně, riziko hemoroidů či prasklin to naopak sníží. Anální sex či dilatace pomůckymi může i uspíšit hojení prasklin. Můýe Vás naučit uvolnit svěrač při vylučování a tkáň poraněná prasklinout se při takovém šetrnějším vylučování méně odírá a rychleji hojí.  Známe spoustu lidí s hemoroidy (běžná zdravotní potíž ve vyšším věku), ale nikoho s hemoroidy, kdo by pravidelně např. jednou týdně či měsíčně provozoval (pasivní) anální sex. Ono to dává smysl – hemoroidy se i v první fázi léčí promazáváním a masírováním. Jednomu z našich zákazníků procvičování konečníku pomůckami jako prevenci fissur doporučil lékař. Zpětná vazba toho zákazníka: pokud pár týdnů necvičím s análními hračkami, je to horší. Drobná poranění se zahojí zpravidla za den nebo dva dny. Pokud ale i přes větší bolest zavedete pomůcku příliš velkou, a nejste k tomu postupně trénování, sliznici si roztrhnete. Poraněná oblast následně bolí při vylučování asi týden a během pár týdnů se zcela zhojí. Masáž hemoroidu s jelením lojem či mastným krémem hojení podporuje. U starších lidí a lidí se zhoršeným hojením (např. diabetici) to bude trvat déle.

Krvácení při análním sexu

Po análních hrátkách může sliznice drobně krvácet (zabarvení toaletního papíru, při silnějším stupni i zabarvené stolice na určitém místě) a bolest či falešné nutkání jít na toaletu není v začátcích výjimkou a mělo by ustat do 1–3 dnů. Stále však značí chybné provedení análního sexu, tj.  nad Vaše aktuální tělesné limity či příliš rychle bez dostatečného uvolnění. Silnější krvácení by při ohleduplném análním sexu nastat nemělo. Při tréningu většími či delšími předměty to ve vzrušení můžete i přes varování bolestí přehnat. Silné krvácení je, když z vás při tlačení kape až krátce lehce „teče“ krev a nebolí to. V tomto stavu ještě nemusí být nezbytné vyhledat lékaře a mělo by to ustat 3. den. To neznamená, že až sem se máte dostat. Ale pokud jste pitomí, nastane to a nejsou jiné signály, že je něco špatně (teplota, nevolnost, větší bolest i mimo vylučování), tělo by to mělo zvládnout. Pokud je něco špatně jako větší bolesti, teploty, nevolnost či jiné extrémní příznaky, jděte k lékaři.

[widget id=“media_image-7″]

Možné nepříjemné pocity po análním sexu

Objevují se při prvních pokusech s penisem nebo pak při intenzivním tréningu hračkami tlustými 5cm a více. Projevují se to nutkáním jít na toaletu, ač ve skutečnosti nepotřebujete. Jsou nejčastěji způsobeny mírným namožením svaloviny vnějšího a častěji vnitřního svěrače kolem řitního kanálu (cca 2,5-3,5cm od řitního otvoru) a hladká svaloviny kolem konečníku (dalších cca 10-12cm dovnitř těla), případně hladké svaloviny kolem tračníku (poslední část tlustého střeva). Lidově řečeno mírně jste si tyto svaly namohli jako při vytlačení zvláště objemného exkrementu a máte dočasně lehce narušenou trakci střevní svaloviny. Svaly mohou být i lehce stažené a proto tlačí. Hladkou svalovinu v zásadě nelze ovládat vůlí a úlevu a uvolnění Vám dopřeje teplá sprcha či samovolné stahy této hladké svaloviny při orgasmu (bez zavedení do análu). Lze též i lehce cvičit, zatnout a uvolnit hýžďové svaly a svěrač, ale nemá smysl tlačit, tím byste svaly jen dále traumatizovaly. Zpravidla se to vrátí do normálu během 1 nebo 2 dnů. Při intenzivnějším tréningu pomůckami nad 25 cm si můžete způsobit i lehkou zácpu. Nejdéle do 14 dnů by to mělo být zpět v normálu. Návrat do normálního stavu lze mimo metody výše podpořit i lehkými klystýry.

Modřina na análu

Modřina na análu je u běžných lidí výjimečná. Může vzniknout v důsledku otlaku, např. pokud dlouho sedíte na dildu. V zásadě nebolí, jen máte barevný anál.

Klystýr

V některých sexshopech se lze dočíst nepravdivé informace o ozdravných a očistných účincích pročištění tlustého střeva a po tréningu případně i tenkého střeva. Zdravé tělo je uzpůsobeno na řádné zbavení se vylučovaných zbytků potravy. Klystýr s pitnou vodou v rozumné míře a frekvenci tělu neškodí. Klystýr není třeba pro běžné anální hrátky s penisem do velikosti 15cm (někdy ani až 20 cm záleží na aktuální „naplněnosti“ těla), případně stačí lehký klystýr a hned vyloučit.

Lze použít fyziologický roztok (voda, 0,9% NaCl) či pitnou vodu.  Jiné poživatelé tekutiny např. mléko bývají z hygienického hlediska méně vhodné, ale tělo je zvládá. Napouštět lze speciálními irigátory – napouštěcím mačkacím balónkem, injekční stříkačkou, závěsným vakem, nejpohodlněji sprchami, ale stačí i plastový kuchyňský trychtýř s dobře zaoblenou hranou.

Nepanují-li vedra, mějte po ruce svetr či velký suchý ručník či horkovzdušné topení. Je nutné být při tom v teple. Nehýbáte se, jste jen částečně oděni a záchod obvykle nepatří k nejteplejším místnostem. Napouštěné množství je individuální dle člověka a jeho aktuálního stavu.

Hluboký klystýr

sprchová hadice pro hluboký klystýrV nemocnicích dělají spíše silný klystýr, co tělo zvládne např. 0,5 až 0,75l. Doma má smysl pouze, pokud chcete rozměry zaváděných pomůcek atakovat Vaše hranice či samostatně jako SM/SubDom praktika či doplněk pohlavních hrátek, kdy střeva naplněná teplou vodou uvolní a zintenzivní pocity při genitální stimulaci. Lze umocnit análním plugem. Nejefektivnější – nejkratší a nejméně náročná technika hlubokého klystýru je lubrikace a hluboké zavedení hadicovité anální sprchy a současné napouštění a vylučování (cca 10 až 15 minut). Ostatní techniky trvají až hodinu a zbytečně více dráždí.

Při vylučování vody z hlubšího klystýru má tělo tendenci pokračovat ve stazích, ale voda ze střev ještě do konečníku „nedotekla“, tzn. že máte stahy, jejichž výsledkem není okamžité vylučování vody či exkrementů. Tyto stahy je třeba „proti vůli těla“ mírně potlačit (zklidnit svěrač a střeva) a nechat otvor uvolněn až pro okamžik skutečné potřeby. Časem si osvojíte techniku, jež Vám vyhovuje (např. kombinované částečné a silné tlačení při zvládnutí mimovolních stahů) a budete to zvládat rychleji bez nepříjemných pocitů. Na závěr vylučování je vhodné zatlačit ve stoje a konečník zakrýt toaletním papírem. Takto obvykle vyloučíte poslední zbytky, jež by se jinak uvolňovaly při sexuálních hrátkách.

Netrénovaný pojme od 0,75 do 1,5, trénovaný průměrně vysoký muž by mohl zvládnout 2 až 2,5l, kdy limit Vám naznačí bolest v útrobách (jako by se Vám chtělo zvracet). Sami zjistíte, co snesete. Po klystýru je konečník citlivější na odírání, dopřejte mu dostatek vhodného mastného krému nebo lubrikantu.

Hluboký klystýr zpravidla mírně sníží chuť na extrémní tréning i příjemnost zavádění pomůcek. Proto jej používejte pouze, pokud Vás zavedená pomůcka tlačí vzhledem k nedostatečnému vyprázdění. To poznáte pocitově.

Kombinace vaginálního a análního sexu

Kombinovat vaginální a anální sex bez náležitého omytí, jak to dělají v pornofilmech, je efektní nejen v pornofilmech, ale i v realitě. Je  silná vzpruha pro muže i ženu. Tato technika vždy zvyšuje riziko poševního zánětu. Absence omytí v krátké době po sexu znamená zánět skoro jistě, proto nekombinujte anální a vaginální sex tam, kde se následně nelze dobře omýt – v přírodě, na cestách apod.

Extrémní anální tréning

pomůcky: ČAS 1h nebo 2h každý den, teplý pokoj, klystýr sprchová hadice, jelení lůj (velmi tučný krém), lubrikant na vodní či silikonové bázi (ne lubrikant na olejové bázi – příliš tenký – řeže sliznici), úzké dlouhé double dildo 40cm, středně silné dildo či kolík, velké měkké anální kolíky s ideální tvrdostí, ručník pod sebe

Po klystýru do análu vložíme trochu neparfemovaného jeleního loje. Činí stěny konečníku a střev kluzkými i pokud standardní lubrikant gel zaschne. Jelení lůj také zůstává i po ukončení tréningu a pomáhá hojení tkáně. Ze stejného důvodu jelení lůj natřeme i na hračky. Zavedeme tenké dlouhé dvojité dildo pro uvolnění řitního otvoru a svaloviny kolem konečníku a střeva. Tím se sliznice i promaže jelením lojem. Teprve při přechodu na silnější dilda k jelenímu loji přidáváme lubrikant. Lze střídat tenké dlouhé kolíky roztahování do hloubky a silné kratší pro roztahování do šířky. Sliznice a svalovina kolem ní tak bude mít čas se uvolnit.

284g=25l

TIP: Normální levný větší gel 130ml za 4 Euro Vám vystačí na 30 běžných pohlavních styků, ale jen na 2 extrémní tréningy. Lubrikant v prášku J–Lube 300 gramů  je nejen extra levný, ale tato malá krabička Vám vystačí na pár měsíců (s vodou až 25 litrů lubrikantu).

Pokud půjdete přes bolest, krátkodobě dosáhnete lepších výsledků, ale následné hojení Vás bude stát více, než když budete trénovat bez bolesti nebo s minimální bolestí. Kolíky silnější než 5cm musí být velmi měkké, jinak je to ztráta času i vyšší riziko poškození tkáně. Přečtěte si více o Ideální tvrdost hračky 7,5HC (tvrdost uvolněného svalu) a její výhody.

300g=25l

Než se pořádně roztáhnete bude Vám to trvat cca 45 minut. Zpravila se při tom pohybujete či masturbujete a končíte velmi rozehřátí podobně jako při delším sexu nebo rychlé chůzi. Zbude po Vás i lehký nepořádek a máte chuť jej nejprv uklidit a pak jít v klidu do sprchy.  Nejprve se osprchujte se a oblečte, ať si udržíte teplo. Úklid počká. Po běhu také nejdete uklízet.

 

Anální kolíky

Nafukovací kolík s odpojitelnou pumpou a kovovým ventilemNafukovací hračky dopřejí i začátečníkům bezbolestně okusit pocit velkého naplnění. Ale guma, z níž jsou vyrobeny, relativně tahá za kůži. Levnější nafukovací hračky mají tenkou gumu snáze nerušitelnou tvrdými zbytky stolice (oříšky apod.) a plastový ventil, jež upouští vzduch. Alternativou je kolík s postupně rozšiřujícími se stupni (v průměru 2-4 cm, pro pokročilejší 3 až 6 cm), jenž lépe uvolní svěrač. Pokročilí mají k dispozici masivní klíny pro roztažení (7-15 cm) či masivní dilda s délkou až 55cm. Více viz Ideální tvrdost hračky 7,5HC (tvrdost uvolněného svalu) a její výhody.

Riziko obarvení hračky exkrementy

Týká se světlých PVC hraček. TPE a silikonové hračky na to v podstatě netrpí. Kondom je na ochranu hraček zbytečně drahý. Kondom se též v agresivním a stísněném prostoru konečníku se více trhá. Zvláště na pomůcce, jež je obvykle tužší než lidský penis a téměř vždy na velké pomůcce. Doporučujeme klystýr a jednu prorážecí hračku, jež částečně nabere a vytáhne a částečně zatlačí exkrementy zpět do střev. Tyto první exkrementy obarvují nejvíce. Extra náchylné jsou hračky po požití většího množství alkoholu, zejména pak červeného vína.

Vytahování konečníku do prolapsu vakuovou pumpou

Zajistí zajímavý pohled – dočasný prolaps análu i méně trénovaným. Je třeba dávkovat míru a bezpečně vědět, jak z pumpy upustit vzuch (snížit podtlak). Nejprve odzkoušejte na sobě. Hranice mezi příjemným a bolestivým je relativně blízká. Stačí i málo výkonná pumpa.

Co nezkoušejte

Pokud zatlačíte anální hračku až do střeva za ohyb sigmoid colon (např. dalším dildem), může tam uvíznout. Značně to tlačí, ale nemůžete na toaletu jako při zácpě. Tělo našeho testéra se s tím asi po 90 minutách vypořádalo. Bylo to prvně, kdy se přes mnohé drastické zkušenosti opravdu bál. Bylo třeba tomu nechat volný průběh a čas a šlo to samo. Pokud to přesto budete chtít zkusit, zatlačte anální hračku širším koncem napřed, aby užší konec ve sigmoid colon snadněji mohl ven.

Obecný návod pro užití erotických pomůcek

a další tipy pro erotické pomůcky

Návrat na hlavní stránku

11 myšlenky na „Tipy: Anální sex, roztahování konečníku, klystýr

 1. Klystýr mám rád. Protože ho praktikuji dost dlouho, zvládnu při pomalém napouštění, kdy mám nohy zavěšené na hrazdičce, i 4 litry. Ten pocit naplnění je báječný, někdy napouštění opakuji i třikrát. Protože klystýr aplikuji nejméně třikrát za týden, prakticky vůbec nemám běžnou stolici. Klystýr je prostě báječný. Dominik

 2. Dobrý den, potřebuji radu, jak překonat první kličku. Bojím se jít přes bolest a samo to tam i s dostatkem lubrikantu nechce vlézt. Dildo je elastické 5 x 70 cm.
  S krátkým dildem jsem na 9 cm průměru, ale rád bych šel do hloubky :o) právě s tím užším. Díky za radu.

 3. 5cm je moc, pokud začínáte, zkuste max 4cm. Když budete dildo postupně tlačit směrem dovnitř a střeva občas směrem ven (jaky byste vylučoval), mělo by to jít.

 4. I am a 27-year-old woman and petite at 5’1” and 102 lbs. My boyfriend is 47 and has a penis that is 11 inches long when erect with a diameter of 1.8 inches. We regularly have anal sex about six or seven times each week. The only lube we use is his saliva on my anus. I do not enjoy pain, but I am submissive by nature, so I always submit to anal sex with him whenever he requests it, knowing that it will stretch my sphincter muscles painfully wide and cause me to cry. However, I always willingly endure this severe but temporary agony for up to four hours during a session in order to accommodate his penis through the full length of my rectum and into a part of my sigmoid colon. If he goes the full four hours, he will deliver up to 14,400 anal thrusts that are “balls deep.” During a session, he is able to ejaculate up to 12 times and to remain hard throughout. If I object, resist, and/or disappoint him in any way, I shall be punished immediately after the anal sex session in order to improve my future discipline. For punishment, I shall lie nude and face down on a bed with my wrists and ankles tightly secured to four bedposts. Then, with a leather belt, he shall whip my buttocks and/or the backs of my thighs, with an occasional errant strike touching my calf muscles and/or my back. A total of 86 lashes shall be delivered, and after each I shall count out loud.

 5. jak zacząć ćwiczyć wypadanie odbytu tak aby na zewnątrz pupy pojawiła się róża?

  Adam.

 6. Prolaps vznikne až po dlouhé době a dostatečném uvolnění konečníku velkými hračkami, patrně nejrychleji toho dosáhnete nafukovacím hračkami a hračkami z liquid silikonu.

 7. It’s absolutely true aboout hemorrhoids being better after chronic (several years) of regular anal stimulation with a dildo. Mine were operated on twice (actually a birth defect) and they still came back because I am on Morphine for severe arthritis and that drug just jams the whole system up like a Los Angeles freeway. My danger came from using a too-hard dildo. I was great, the vibe feature got me off but, about a week after a particularly vigorous session, I had a large plaque of tissue fall (yes, fall, no cramps or straining, it just expelled) out of my rectum. It was about 8 cm X 3cm and cordoury textured like the tripe sold in the meat markket. There was no blood or any fluids at all, and happily, no pain. Nevertheless, I freaked just a bit and showed it to my wife, who is a nurse and fully knowledgable of my proclivities. She suggested that this was, what amounted to as a „shedded surface of a butt callous“. Essentially, I had caused enough friction to the lining of the rectum to damage the mucosa to the point that it died and, in time, came off just as any callous or blister would do. However, she did warn me the this was my body’s way of issuing an ultimatum about too hard toys. I could just as easily have worn the surface so deeply that I would have ruptured the rectum when it was full of fecal matter. This would have led to a severe and possibly deadly infection, and more surgery. Of course, the hospital staff would have made some embarrassing assumptions about my „injury“, which would have been far more painful than anything else i had suffered. The hard toy went into the rubbish. I gave my butt a two week vacation, where, the hemorrhoids began to come back. Now, we have adopted a periodic, gentler „couple’s therapy“ that does the same function, but is quite a bit more fun than going it alone. And with no more callouses.

 8. My schedule prooves tuff sometimes, my question is do I need to cleanse for 12 to 13 inch dildos? I enjoy spontaneous visits to my master suite for 20-30 minutes backed onto a thick 2.5-3inch dildo. Over share but want to here the risks if any.

 9. For such a big dildo an anema is definitively recommended. When ommitted, the faeces remaints will scratsch ur tissue. U will suffer more from pain as ur faeces will be pushed into ur body and u can bring constipation on u.

 10. Nevadí silikonovým dildům ten neparfémovaný jelenní lůj? Nepoškodí nějak povrch dilda? Děkuji

 11. Ne, liquid premium silikonu nevadí žádné gely. Lékařskému silikonu (starý tvrdý silikon) vadí silikonové gely.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.