O nás

Činnost:  sexshop, rodinný podnik od 2016, dodáváme do států Evropské unie (+USA, Ukrajina, Švýcarsko), sídlo Čeká Republika, Praha

Zaměření: BDSM, dilda, klinický sex (clinic), sex dolls

Příběh a zásady

Dle našich zkušeností většina sexshopů v Evropě nabízí sexuální hračky mnohdy až pouťové kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny (více viz Muzeum sexuálních hraček).

Naším cílem je proto pečlivě pro Vás vybírat kvalitní hračky z celého světa s dostatečnou přidanou hodnotou. Tzn. takové hračky, které nelze nahradit levnějším stejně kvalitním produktem.  Na tento základ navazují naše zásady: férové jednání, dobrá pověst, minimum marketingu, žádné obtěžování emaily a maximální ochrana Vašeho soukromí. Na této stránce se dočtete, co děláme a někdy i obětujeme, abychom tyto zásady naplnili.

S obchodem pomáhá má žena Phuong. Zboží sami vybíráme a následně testujeme. Sex a sexuální hračky jsou víc než důležitou součástí mého života, což Vám potvrdí kdokoli z mého okolí :), ale můžete to vidět i sami v recenzích našich produktů. Kamaráda šokovalo, když jsem pro sebe na laboratorních cvičení z chemie ve 12 letech na kahanu vyrobil skleněnou trubičku do močové trubice. Máma se totiž začala ptát, jestli jí neberu jehlice na pletení :). Mám asi 20 hraček včetně těch, které pro Extasica navrhuji. Nejoblíbenější je koňské dildo. Líbí se mi submisivita, dominance a hrátky na doktora a více partnerů. To určuje i zaměření obchodu.

Naše tipy a doporučení (zápatí) píšeme z vlastních zkušeností a do hloubky, aby Vám pomohly a nikoli jako marketingový doplněk. Nečekejte módní mentální esoterická moudra, ale pouze praktické věci, co dělat, nedělat a s  jakými hračkami.

Vladimír Koranda (1978), spoluzakladatel (foto 10/2020)

Neobvykle nízké ceny sexuálních hraček – neprodáváme krásné krabičky

Alternativní či dokonce i identické hračky stejného výrobce u nás pořídíte i za třetinové ceny. Abyste si to mohli sami ověřit, u všech produktů  uvádíme EAN, je-li nám znám.

Jak je to možné? Při koupi sexuální hračky se mnoho lidí rozhoduje iracionálně, ve vzrušení. Přirážka evropských sex shopů je běžně 150-300%. Největší obchod v ČR Erotic City má dle výroční zprávy 2015 průměrnou přirážku k nákupní ceně 265% a to po započtení slev a výprodejů (tzn. základní přirážka 300%!). U větších internetových obchodů je tato přirážka cca 100-120%. To neodpovídá náročnosti a rizikům obchodní činnosti sexshopů. Erotické hračky se nekazí, v zásadě neporouchávají a lze je snadno a dlouho skladovat.  Chceme pro Vás férové ceny. V sexshopu Extasica je základní přirážka pouze 65% (s výprodeji a slevami cca 60%). Extasica je patrně nejlevnější kvalitní sexshop. Zaměřujeme na vlastní distributorské kanály. Omezená otevírací doba, menší zásoby a distribuce přímo od výrobců umožňují nízké náklady, tedy i nízké ceny. Hodně toho děláme ve volném čase, protože nás to baví. Používáme free software.

Proto nemáme slevy zboží nebo dopravy. Prodáváme kvalitní produkty, ne předražené krabičky na produkty (např. Womanizer a do značné míry i Satisfyer).

Na reklamu vydáváme jen 3% z obratu (průměr odvětví je 10–15%) a tento zlomek plánujeme dále snižovat. U nás kupujete zboží a ne reklamu na nás.  Vy, naši zákazníci, jste naše reklama. Proto Vás na mnoha místech žádáme o doporučení.

Ochrana soukromí – Svého zákazníka neznáme, hodnocení zákazníků 98%

Velmi nás těší recenze zákazníků a nejlepší hodnocení v kategorii sexshopů na největším obchodním portálu České republiky Heureka.cz – hodnocení 98% za celou dobu existence sexshopu Extasica (nejnižší hodnocení zákazníka bylo 90%). Ale žádosti o recenze sexshopu na Heureka jsme v roce 2018 deaktivovali. Recenzní script Heureka si bral data všech zákazníků, nejen těch z Heureky. Ochrana Vašeho soukromí (více v Soukromí) v absolutní možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit. Jiné sexshopy (95% sexshopů v České republice) data zákazníků Heureka dávají a mají hodnocení. Drtivá většina bez vědomí zákazníka či se zákonem zakázaným předzaškrtnutým souhlasem, kterého si zákazník ani nevšimne. Opomenou také zákazníkovi sdělit, že Heureka obdrží Váš email, informaci o obsahu nákupu a další data, což je u zákazníka sexshopu vysoce citlivé.  Recenze zákazníků ať už na Heureka, Google či jinde jsou pro nás velmi cenné, ale zákazníka pro ně nezradíme.

Kvalita a fér jednání

Nejlepší sexshopSexshop Extasica jako jeden z mála neprodává produkty nízké kvality pro tělní dutiny. Např. tvrdé anální korále, či Venušiny kuličky ala ping pong míčky na niti. Ty nabízí snad všichni větší evropští distributoři kromě velmi drahých jako Rimba. Ale i Rimba má z Číny pod svou značkou spoustu PVC rebrandovaných produktů. To je lepší si vzít okurku, pásek nebo vařečku. Do prodeje neschválíme sexuální hračky nejnižší kvality (více viz Muzeum sexuálních hraček) jako nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy. V roce 2016 jsme tyto nebezpečné produkty našli ve všech větších sexshopech v ČR bez výjimky. Dokonce jednomu z největších českých sexshopů lidi měsíce na jejich web psali, že jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici.  Oni to přesto dál prodávali :). Takový přístup v Evropě není výjimka, ale bohužel standard. U nás nebezpečné erotické hračky vyhazujeme. Pokud ve výprodeji nabízíme nekvalitní ale bezpečné hračky, tak za zlomek ceny se ztrátou a popisem vad.

V článcích a popisu produktů uvádíme pouze pravdivé informace. To by měl být standard, ale není. Podívejte se například, zda Váš oblíbený sexshop  uvádí u popisu vakuové pumpy oblíbený marketingový nesmysl, jak Vám pumpa prodlouží penis . . . Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotických hraček. Pokud se nám nový výrobek nelíbí, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje. Za chyby zákazníky kompenzujeme zpravidla 10 % slevou či dopravou zdarma.

Od poloviny roku 2018 se stahujeme z segmentu PVC a tvrdých TPR dild (umělých penisů), což ve světě zatím převažuje. V kategorii umělých penisů se dále chceme věnovat jen TPE a liquid silikonu. Pouze v segmentech BDSM a oblečení nabízíme také sexuální hračky nízké kvality z PVC kůže v podstatě na efekt a odzkoušení. Sexuální BDSM hračky z pravé kůže jsou výrazně dražší cca 4-6x. To je velký skok např. při porovnání cen kvalitních a nekvalitních dild či vibrátorů (2x).

Kvalitu zboží a férovost vůči spotřebitelům v sexshopu Extasica garantuje redakce magazinspotrebitele.cz, který zdarma pomáhá lidem v právních věcech v běžném životě.

Výběr, testování kvality erotických pomůcek, popis a focení

Sexuální hračky vybíráme většinou na světových výstavách (Hong Kong, Shang Hai) u přímých dodavatelů, menší část vybíráme na internetu u výrobců či distributorů.  Z námi prohlédnutých výrobků k prodeji přijímáme pouze 1% na základě kvality, vzhledu, variability použití a ceny. Přinášíme Vám to nejlepší z celého světa. Hledáme přidanou hodnotu, něco, co za stejnou cenu není dostupné u jiné erotické hračky nebo jejich kombinace. Nemá smysl mít např. pouta, hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní pouta, pokud to lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem.

Produkty před zařazením do nabídky testujeme (metodika testů). Nemělo by se stát, že by jste u nás zakoupili erotické hračky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně obroušené kovové nástroje). Možná tak jste ochuzeni o spoustu produktů, které se nám nelíbí nebo je nehodnotíme jako kvalitní. Máte ale jistotu, že u nás nekoupíte šmejd nebo věc, kterou stejnou nebo skoro stejnou koupíte za polovinu.

Zboží sami fotíme, abyste si jej mohli prohlédnout ve vysokém rozlišení a normálním světle. Fotky neupravujeme.

Vývoj vlastních produktů – Extasica Design

Na trhu nejsou kvalitní šukací stroje do 400Eur (vyvíjíme pro polovinu 2021) a vysoce kvalitní silikonová velká, zvířecí či fantasy dilda do 150 Eur. Obvykle se dělají jen z PVC či vinylu, kdy oba materiály jsou pro velkou hračku příliš tvrdé. Tato dilda vyrábíme ceně do 100 Eur od 2020 a nemají žádnou konkurenci. Vyvíjíme též velmi hustý levný lubriakční gel v práškové i tekuté podobě se zdravotnickou atestací. Všechny naše produkty najdete v kategorii Extasica Design.

Pro ostatní věci, které jste u nás nenašli, zašlete fotku zboží a my jej nezávazně naceníme.

Co nechceme nabízet

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Latex lze nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativou (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže). Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné chemické přípravky vnímáme jako nepřirozené a zdraví škodlivé (Poppers aj.). Nejme spokojeni s designem erotického oblečení v žádné cenové kategorii a ze segmentu se proto stahujeme. Stáhli jsme se též z oblasti kondomů, kde trh funguje dostatečně. Chceme dělat to, co ostatní neumí nebo to neumí za dobré ceny.

Proč mají sexshopy převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

70% erotického zboží se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nejen kvůli ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou také kvůli kvalitě. Extasica se dokonce postupně odklání od renomovaného západního zboží, neboť je často méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské produkty. Čína už dlouho segmentu erotických hraček hraje hlavní roli nejen cenou, ale co se týče materiálů, i technologicky. Například Liquid silikon vibrátory se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou 2019 z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě výroba nevyplatí a často ani ten vývoj. Renomované západní společnosti jako PipeDream či Doc Johnson nabízí 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné v Číně. Typicky Pipedream má pod svou značkou nekvalitní PVC dilda a zaostávající TPE dilda a mnoho dalších nekvalitních generických produktů z Číny. Doc Johnson mají výborná TPE Ultraskyn dilda a slušné dvouvrstvé PVC anální kolíky, ale velmi špatná PVC dilda též vyráběná v Číně. I většina našich pomůcek je tedy z Číny. Stejně to ale platí o všech velkých evropských distributorech a samozřejmě i o evropských sex shopech.

Váš hlas

Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Heureka nutí prodávající vymýšlet nesmyslné názvy produktů. Paypal  není schopen doplnit kredit českého občana v dolarech. O České poště radši nemluvě. My jsme za Vaše podněty vždy rádi.  Většinou je během pár dnů plníme a pomůže to všem. Stejně cenné jsou pro nás Vaše negativní ohlasy, které nám pomáhají posouvat se dál. Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Milníky

září 2016 start nejlevnějšího sexshopu v ČR (smsexshop.cz), první kamenný obchod v ČR se silikonovými pannami

říjen 2018 a červen 2019, zlevnění, zkvalitnění a stabilizace sortimentu, přechod z smsexshop.cz na extasica.com

září 2019 Německo, Rakousko, Polsko aj. země EU

listopad 2019 Erofest Praha

červen 2020 design a vývoj vlastních silikonových fantasy a zvířecích dild

Více informací: Doporučení pro koupi a použití sexuálních hraček, Obchodní podmínkyMateriál a údržba sexuálních hraček