O nás

Činnost:  sexshop, rodinný podnik od 2016

Zaměření: BDSM, dilda, klinický sex

Působnost: státy Evropské unie (+Norsko, Švýcarsko, USA, Ukrajina, Velká Británie)

Sídlo: Čeká Republika, Praha

Příběh a zásady

Dle našich zkušeností sexshopy v Evropě nabízí sexuální hračky nízké kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny (viz Muzeum sexuálních hraček).

Naším cílem je pečlivě pro Vás vybírat kvalitní hračky z celého světa s dostatečnou přidanou hodnotou. Takové hračky, které nelze nahradit levnějším stejně kvalitním produktem.  Na tento základ navazují naše zásady: férové jednání, dobrá pověst, minimum marketingu, žádné obtěžování emaily a maximální ochrana Vašeho soukromí. Na této stránce se dočtete, co děláme a někdy i obětujeme, abychom tyto zásady naplnili.

Zboží sami vybíráme a následně testujeme. Některé hračky i navrhujeme. Například koňské dildo. Líbí se nám submisivita, dominance a hrátky na více partnerů a na doktora. Tipy a doporučení (zápatí) píšeme z vlastních zkušeností a do hloubky, aby Vám pomohly, a ne pouze jako módní marketingový doplněk bez přidané hodnoty.

Kim Phuong Vo Thi (1987), spoluzakladatelka

Neobvykle nízké ceny sexuálních hraček – neprodáváme krásné krabičky

Alternativní či dokonce i identické hračky stejného výrobce u nás pořídíte o třetinu až polovinu levněji. Pro možnost porovnání cen u produktů  uvádíme EAN, je-li nám znám.

Při koupi sexuální hračky se mnoho lidí rozhoduje ve vzrušení – iracionálně. Přirážka evropských sex shopů je běžně 150-300%. Největší obchod v ČR Erotic City má dle výroční zprávy 2015 průměrnou přirážku k nákupní ceně 265% a to po započtení slev a výprodejů, tzn. základní přirážka 300%. U větších internetových obchodů je přirážka cca 100-120%. To neodpovídá náročnosti a rizikům obchodní činnosti sexshopů. Erotické hračky se nekazí, v zásadě neporouchávají a lze je snadno a dlouho skladovat.  Chceme pro Vás férové ceny. V sexshopu Extasica je základní přirážka pouze 65% (s výprodeji a slevami cca 60%). Proto nemáme slevy zboží nebo dopravy. Omezená otevírací doba, free software, zpravidla jednoduchý obal, menší zásoby a distribuce přímo od výrobců umožňují nízké náklady, tedy i nízké ceny. Na reklamu vydáváme jen 3% z obratu (průměr odvětví je 10–15%). Vy, naši zákazníci, jste naše reklama. Proto Vás na mnoha místech žádáme o doporučení.

Ochrana soukromí – Svého zákazníka neznáme a nezradíme

Své zákazníky neznáme. Veškerá Vaše data mažeme po 6 týdnech od objednávky. Ochrana Vašeho soukromí (více v Soukromí) v absolutní možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit.

Velmi nás těší recenze zákazníků a hodnocení v kategorii sexshopů na největším obchodním portálu České republiky Heureka.cz za celou dobu existence sexshopu Extasica. Ale žádosti o recenze sexshopu na Heureka jsme v roce 2018 deaktivovali. Recenzní script Heureka si nezákonně bral data všech zákazníků, nejen těch z Heureky. Jiné sexshopy (95% sexshopů v České republice) data zákazníků Heureka dávají a mají mnohem více hodnocení. Drtivá většina bez vědomí zákazníka či se zákonem zakázaným před-zaškrtnutým souhlasem, kterého si zákazník ani nevšimne. Opomenou také zákazníkovi sdělit, že Heureka obdrží vysoce citlivá zákaznická data – Váš email, informaci o obsahu nákupu a další data.  Recenze zákazníků ať už na Heureka, Google či jinde jsou pro nás velmi cenné, ale zákazníka pro ně nezradíme.

Kvalita a fér jednání

nejlepší sexshopSexshop Extasica jako jeden z mála neprodává produkty nízké kvality pro tělní dutiny. To je lepší si vzít okurku. Do prodeje neschválíme sexuální hračky nejnižší kvality (více viz Muzeum sexuálních hraček) jako nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy. V roce 2016 jsme tyto nebezpečné produkty našli ve všech větších sexshopech v ČR bez výjimky. Dokonce jednomu z největších českých sexshopů lidi měsíce na jejich web psali, že jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici.  Oni to přesto dál prodávali :). Takový přístup v Evropě není výjimka, ale bohužel standard. U nás nebezpečné erotické hračky vyhazujeme. Pokud ve výprodeji nabízíme nekvalitní, ale bezpečné hračky, tak za zlomek ceny se ztrátou a popisem vad.

V článcích a popisu produktů uvádíme pravdivé informace. To by měl být standard, ale není. Podívejte se například, zda Váš oblíbený sexshop  uvádí u popisu vakuové pumpy oblíbený marketingový nesmysl, jak Vám pumpa prodlouží penis . . . Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotických hraček. Pokud se nám nový výrobek nelíbí, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje. Za chyby zákazníky kompenzujeme zpravidla 10 % slevou či dopravou zdarma.

Od 2018 se stahujeme z segmentu PVC a tvrdých TPR dild (umělých penisů), což ve světě zatím převažuje. V kategorii umělých penisů se dále chceme věnovat jen TPE a liquid silikonu. Pouze v segmentech BDSM a oblečení nabízíme také sexuální hračky nízké kvality z PVC kůže v podstatě na efekt a odzkoušení. Sexuální BDSM hračky z pravé kůže jsou výrazně dražší cca 4-6x. To je velký skok např. při porovnání cen kvalitních a nekvalitních dild či vibrátorů (2x).

Výběr, testování kvality erotických pomůcek, popis a focení

Sexuální hračky vybíráme většinou na světových výstavách (Hong Kong, Shang Hai) u přímých dodavatelů, menší část vybíráme na internetu u výrobců či distributorů.  Z námi prohlédnutých výrobků k prodeji přijímáme pouze 1% na základě kvality, vzhledu, variability použití a ceny. Hledáme přidanou hodnotu, něco, co za stejnou cenu není dostupné u jiné erotické hračky nebo jejich kombinace. Nemá smysl mít např. pouta, hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduchá nekvalitní pouta, pokud to lze (u nás mnohdy za stejnou či nižší cenu) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem.

Produkty před zařazením do nabídky testujeme (metodika testů). Nemělo by se stát, že u nás koupíte erotické hračky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně obroušené kovové nástroje). Možná tak jste ochuzeni o spoustu produktů, které se nám nelíbí nebo je nehodnotíme jako kvalitní. Máte ale jistotu kvality.

Zboží sami fotíme ve vysokém rozlišení a normálním světle. Fotky neupravujeme.

Vývoj vlastních produktů – Extasica Design

Na trhu nejsou vysoce kvalitní velká silikonová dilda do 150 Eur, a to ani lidská ani zvířecí či fantasy. Obvykle se dělají jen z PVC či vinylu, kdy oba materiály jsou pro velkou hračku příliš tvrdé. Tato dilda vyrábíme a prodáváme za cenu od 70 do 150 Eur od 2020. Vyvíjíme též velmi hustý levný lubrikační gel v práškové i tekuté podobě se zdravotnickou atestací. Máme prototyp vysoce kvalitního šukacího stoje s plánovaným dokončením počátek 2022 a cenou 1000 Eur. Naše produkty najdete v kategorii Extasica Design.

Ekologie

Máme-li informaci, že výroba určitého produktu je méně šetrná k přírodě, nezařadíme jej resp. vyřadíme jej z prodeje. Většinu zboží vyjma vibrátorů bereme a dodáváme pouze v základním velkoobchodním balení – igelitové sáčky. Ušetří se tím za plastová pouzdra či krabice a jejich dopravu. Doprava se počítá dle objemu. Kromě přírody to šetří též Vaše peníze. Pro dopravu zboží užíváme již použité krabice.

Co nechceme nabízet

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Latex lze nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativou (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže). Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné chemické přípravky vnímáme jako nepřirozené a zdraví škodlivé (Poppers aj.). Nejme spokojeni s designem erotického oblečení v žádné cenové kategorii a ze segmentu se stahujeme. Stáhli jsme se též z oblasti kondomů, kde trh funguje dostatečně.

Proč mají sexshopy převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

70% erotického zboží se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nejen kvůli ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou také kvůli kvalitě. Extasica se dokonce postupně odklání od renomovaného západního zboží, neboť je často méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské produkty. Čína už dlouho v segmentu erotických hraček hraje hlavní roli nejen cenou, ale materiály a technologiemi. Například Liquid silikon vibrátory se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou 2019 z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě výroba nevyplatí a často ani ten vývoj. Renomované západní společnosti jako PipeDream či Doc Johnson nabízí 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné v Číně. Typicky Pipedream má pod svou značkou nekvalitní PVC dilda a zaostávající TPE dilda a mnoho dalších nekvalitních generických produktů z Číny. Doc Johnson mají výborná TPE Ultraskyn dilda a slušné dvouvrstvé PVC anální kolíky, ale velmi špatná PVC dilda též vyráběná v Číně. I většina našich pomůcek je tedy z Číny. Stejně to ale platí o všech velkých evropských distributorech a samozřejmě i o evropských sex shopech.

Váš hlas

Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Heureka nutí prodávající vymýšlet nesmyslné názvy produktů. Paypal  není schopen doplnit kredit českého občana v dolarech. O České poště radši nemluvě. My jsme za Vaše podněty vždy rádi.  Vaše podněty i negativní ohlasy nám pomáhají posouvat se dál. Většinou je během pár dnů plníme a pomůže to všem.  Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Milníky

září 2016 start nejlevnějšího sexshopu v ČR (smsexshop.cz), první kamenný obchod v ČR se silikonovými pannami

říjen 2018 a červen 2019, zlevnění, zkvalitnění a stabilizace sortimentu, přechod z smsexshop.cz na extasica.com

září 2019 Německo, Rakousko, Polsko aj. země EU

listopad 2019 Erofest Praha

červen 2020 design a vývoj vlastních silikonových fantasy a zvířecích dild

Více informací: Doporučení pro koupi a použití sexuálních hraček, Obchodní podmínkyMateriál a údržba sexuálních hraček