O nás

Identifikace provozovatele obchodu

Obchodní jméno: Extasica s.r.o., sídlem Družstevní ochoz 1378/21, 140 00, Praha, Česká republika, komerční identifikační číslo osoby IČO: 141 45 120, vedená v obchodním rejstříku České republiky městským soudem v Praze, sp. zn. C361088.

Adresa kamenné prodejny je Svatoslavova 554/1, 140 00 Praha 4 Nusle, Česká republika. Kamenná prodejna je též kontaktním místem a místem pro reklamace a vracení zboží.

Činnost:  sexshop, rodinný podnik od 2016

Zaměření: BDSM, dilda, klinický sex

Působnost: Evropská unie

V čem jsme jiní

Erotické hračky sami testujeme a do prodeje projde přibližně jen 1 výrobek ze 100.

Máme stálé ceny erotickýchhraček o 30 až 40% nižší než nejlevnější sexshopy.

Dle našich zkušeností sexshopy standardně nabízí sexuální hračky nízké kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny (viz Muzeum sexuálních hraček). Lze se podívat do nabídky dild, vibrátorů a BDSM běžných sexshopů. V malobchodu sexuálních pomůcek lze udat až neuvěřitelně pouťovou kvalitu, jakou by Vám jinde za takové ceny neodpustili. Přitom kvalitní na trhu erotických pomůcek nutně neznamená drahý. Je hodně co objevovat.

My se nespokojíme s nabídkou lokálních evropských distributorů a pečlivě pro Vás vybíráme kvalitní erotické hračky z celého světa s dostatečnou přidanou hodnotou. To znamená sexuální pomůcky, které nelze nahradit levnějším stejně kvalitním produktem

Proto pro Vás v nabídce máme asi jen 1000 produktů, avšak vybraných z přibližně 100 000 produktů od našich dodavatelů. Některé hračky ale ani v takto velké skupině dodavatelů nenajdeme, a tak je navrhujeme ve spolupráci se zavedenými výrobci (viz dále).

Tipy a doporučení píšeme z vlastních zkušeností a do hloubky, aby Vám pomohly a ne jako marketingový doplněk bez přidané hodnoty.

Zásady

Fér jednání, minimum marketingu, žádné obtěžování emaily, maximální ochrana Vašeho soukromí.

Neobvykle nízké ceny

Naše ceny jsou v průměru o 30-40% nižší než nejlevnější sexshopy. Oproti drahým sexshopům jsme na 1/4 ceny při stejné kvalitě či lepší. Sexshopy běžně nakupují u lokálních distributorů. My bereme 80-90% zboží přímo od výrobců. Proto mnohdy můžeme nabídnout ceny na úrovni velkoobchodu nebo lepší.

V sexshopu Extasica je průměrná základní přirážka k nákupní ceně 85%. Největší obchod v ČR Erotic City má dle výroční zprávy 2015 průměrnou přirážku k nákupní ceně 265% a to po započtení slev a výprodejů, tzn. základní přirážka 300%. U ostatních webových sex shopů je standardně přirážka cca 100-150%. Vyjímkou jsou značkové vibrátory, kde je ve všech obchodech přirážka pouze 20-80 % (u nás cca 20-40%). Ve vibrátorech se nesnažíme být nejlevnější, neb tam je nízká marže již daná trhem. Výsledná přirážka k ceně s výprodeji a slevami je u nás cca jen 75%.

Při koupi sexuální hračky se mnoho lidí rozhoduje ve vzrušení – iracionálně. Takže to sexshopům prochází a bude procházet, ale to není náš směr. Chceme dodávat kvalitní zboží s vysokou přidanou hodnotou.

Za třetí – naše náklady. Omezená otevírací doba, free software, zpravidla velkoobchodní balení (jednoduchý obal) umožňují nízké náklady. Tedy i nízké ceny. Na reklamu vydáváme jen 10% z obratu (průměr odvětví je 20%). Vy, naši zákazníci a Vaše doporučení, jste naše reklama.

Výběr a testování

Erotické pomůcky vybíráme většinou na světových výstavách (Hong Kong, Shang Hai) u přímých dodavatelů. Menší část vybíráme na internetu u výrobců či distributorů.  Z námi prohlédnutých sexuálních hraček k prodeji přijímáme pouze 1% na základě kvality, vzhledu, variability použití, poměru cena / výkon a přidané hodnoty. Přidanou hodnotou rozumíme vlastnost, která za stejnou cenu není dostupná u jiné erotické hračky nebo jejich kombinace. Blíže článek Jak vybrat sexuální hračku.

Erotické pomůcky před zařazením do nabídky testujeme (metodika testů). U nás nekoupíte erotické hračky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně obroušené kovové nástroje). Možná tak jste ochuzeni o spoustu produktů, které se nám nelíbí nebo je nehodnotíme jako kvalitní, máte ale jistotu kvality.

V kategorii dild a kolíků od 2022 nabízeme jen nejvyšší kvalitu TPE a liquid silikon, kdy jinde jsou standard tvrdé plasty PVC, PVC gely, TPR a starý tvrdý lékařský silikon. Pouze v segmentu BDSM ponecháme také sexuální pomůcky nižší materiálové kvality (PVC kůže). Ceny BDSM hraček z levné koženky jsou proti BDSM pomůckám z kvalitní kůže na úrovni 1/5 ale i 1/10. 95% sexshopů na rozdíl od Extasica kvalitní BDSM hračky vůbec nenabízí. Blíže článek Materiály sexuálních hraček.

Do prodeje neschválíme sexuální hračky nízké kvality (více viz Muzeum sexuálních hraček) jako např. nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy. Tyto nebezpečné sexuální pomůcky najdete ve velké většině sexshopů. Dokonce jednomu renomovanému sexshopu lidi měsíce na jejich web psali, že jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici.  Oni to přesto dál prodávali :). Takový přístup je v sexshopech bohužel spíše standard. V sexshopu Extasica nebezpečné erotické hračky vyhazujeme. Pokud se nám nelíbí bezpečný výrobek, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje s popisem vad či negativ a za zlomek ceny.

Kvalitní i kritické informace

400 profesionálních recenzí formou kritického komentáře k produktům. Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotických hraček. Pokud zjistíme negativa produktu, popíšeme je. V článcích a popisu sexuálních pomůcek uvádíme pravdivé a kritické informace. To by měl být standard, ale není. Podívejte se například, zda Váš sexshop  uvádí u popisu vakuové pumpy oblíbený marketingový nesmysl, jak Vám pumpa prodlouží penis, nebo jak klystýr prospívá zdraví a očištění organismu . . .

Zboží obvykle sami fotíme ve vysokém rozlišení a normálním světle. Fotky neupravujeme.

Naše Sexuálním muzeum Vám ukáže spoustu nekvalitních hraček, kterým byste se měli vyhnout.

Kvalitní porno povídky zdarma na internetu téměř neexistují. U nás jich pár najdete.

 

Vývoj vlastních hraček

Design erotických pomůcek

Na vývoji spolupracujeme se 7 mezinárodními výrobci sexuálních hraček. Na trhu do 2020-22 nebyly vysoce kvalitní velká silikonová dilda do 100 Eur, a to ani lidská ani zvířecí či fantasy. Obvykle se dělají jen z PVC či vinylu, kdy oba materiály jsou pro velkou hračku příliš tvrdé. Tato dilda sami navrhujeme a prodáváme za cenu od 80 do 150 Eur od 2020. Navíc standardní tržní tvrdost dild je příliš vysoká 15-30%. Naše či zakázková dilda necháváme vyrábět v tvrdosti lidské tkáně 7,5HC resp. 7,5 % (více Jak vybrat sexuální hračku).

Podíleli jsme se na vývoji ergonomické vaginální pumpy, která jako jediná sedí i na malé vagině a je dostatečně hluboká. Některá BDSM pouta, biče a postroje necháváme vyrobit v jemnější pravé kůži. Nechali jsme vyrobit bezpečný o-roubík, který jinde na trhu není. Díky přímé komunikaci s výrobci jsme schopni u některých výrobků posunout jejich vývoj či určit kvalitativně lepší vlastnosti.

Všechny naše exklusivní sexuální hračky najdete v kategorii Extasica Design.

Ochrana soukromí – Svého zákazníka neznáme a nezradíme

Veškerá Vaše data mažeme po 2 měsících od objednávky. Ochrana Vašeho soukromí (více v Soukromí) v absolutní možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit.

Zákaznické recenze – Váš hlas

Vaše recenze na Google, Heureka či jinde nám velmi pomáhají a jsme za ně rádi. I za Vaši důvěru, kdy máme nejvyšší hodnocení na Google (100%) i na Heureka v oboru. Heureka oficiálně ukazuje rating jen za poslední 3 měsíce – v našem případě 100%. Vyšší vypovídací hodnotu má hodnocení za celou historii, jež je třeba si spočítat vlastními silami. Extasica má 98,5%, tj. přibližně o 3% lepší dlouhodobé hodnocení něž následující sexshop v pořadí.

Obecně máme velmi málo recenzí kvůli našim přísným postojům k ochraně soukromí. Žádosti o recenze sexshopu na Heureka CZ jsme od 2018 do 4/2022 deaktivovali z důvodu ochrany Vašeho soukromí, neboť podmínky Heureka nebyly v souladu s GDPR. Jiné sexshopy (95% sexshopů v České republice) data zákazníků s Heurekou ilegálně sdílely a mají mnohem více hodnocení. Extasica zde podlehla až koncem 2023 a také pro recenze Heureka aplikuje předzaškrtnutý souhlas. Evidentně to nevadí úřadům ani zákazníkům. Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Paypal  není schopen doplnit kredit občana EU v dolarech. Vaše podněty většinou během pár dnů plníme a pomůže to všem. 

Ekologie

Máme-li informaci, že výroba určitého produktu je méně šetrná k přírodě, nezařadíme jej resp. vyřadíme jej z prodeje. Většinu zboží vyjma vibrátorů dodáváme v základním velkoobchodním balení – igelitové sáčky. Ušetří se tím za plastová pouzdra či krabice a jejich dopravu. Doprava se počítá dle objemu. Kromě přírody to šetří též Vaše peníze. Pro dopravu zboží užíváme již použité krabice.

Co nechceme prodávat

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Latex lze nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativou (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže). Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné chemické přípravky vnímáme jako nepřirozené a zdraví škodlivé (Poppers aj.). Viagru a její generika jako Kamagra nechceme a ani nesmíme prodávat kvůli legislativě. Nejsme spokojeni s designem erotického oblečení v žádné cenové kategorii a ze segmentu se stahujeme. Stáhli jsme se též z oblasti kondomů, kde trh funguje dostatečně. Nedávají nám smysl umělé vaginy a masturbátory. Stáhli jsme se též z oblasti TPE panen, kde to bylo více faktorů (zejména kvalita) a nabízíme pouze kvalitnější silikonové panny 5. generace.

Proč mají sexshopy převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

80-90% erotického zboží se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nejen kvůli ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou také kvůli kvalitě. Extasica se dokonce postupně odklání od renomovaného západního zboží, neboť je často méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské erotické pomůcky. Čína už dlouho v segmentu erotických hpomůcek hraje hlavní roli nejen cenou, ale materiály a technologiemi. Například Liquid silikon vibrátory se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou 2019 z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě výroba nevyplatí a často ani ten vývoj. Renomované západní společnosti jako PipeDream či Doc Johnson nabízí 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné v Číně. Většina erotických hraček u nás a stejně tak u evropských distributorů a sex shopů je tedy z Číny včetně celosvětově nejprodávanějších značkových německých Satisfyerů.

Milníky

Září 2016 start nejlevnějšího smsexshop.cz sexshopu v ČR

2019 přechod z smsexshop.cz na extasica.com, vlastní dodavatelé z různých částí světa, doručování do EU, první výstava Erofest Praha

2020 patrně první sexshop v EU s plnou působností v rámci EU včetně jazykových mutací

2020 design a vývoj vlastních silikonových fantasy a zvířecích dild

2022 Extasica patrně jako první maistreamový sexshop v EU ukončila prodej PVC, vinil a (PVC) gelových dild

Zadejte produkt, který chcete vyhledat, a stiskněte enter.