O nás

Činnost:  sexshop od 2016, dodáváme do států Evropské unie, sídlo Čeká Republika, Praha

Zaměření: BDSM, kvalitní didla, klinický sex (clinic), sex dolls

Hlavní priority

Kvalita technická, zdravotní, senzuální. Velmi nízké ceny dle kritéria cena/výkon/přidaná hodnota. Fér jednání, dobrá pověst. Minimum marketingu, žádné obtěžování emaily a maximální ochrana Vašeho soukromí i na úkor zisku (viz dále).

Ochrana soukromí, hodnocení zákazníků 98%

Velmi nás těší recenze zákazníků a nejlepší hodnocení v kategorii sexshop na největším obchodním portálu České republiky Heureka.cz – hodnocení 98% za celou dobu existence sexshopu Extasica (nejnižší hodnocení zákazníka bylo 90%). Ale žádosti o recenze sexshopu na Heureka jsme v roce 2018 deaktivovali. Recenzní script Heureka si bral data všech zákazníků, nejen těch z Heureky. Ochrana Vašeho soukromí (více v Soukromí) v maximální možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit. Jiné sexshopy (95% sexshopů v České republice) data zákazníků Heureka dávají a mají hodnocení. Některé bez vědomí zákazníka, jiné po zaškrtnutí pole „dostat dotazník Heureka”. Ale Vám opomenou sdělit, že Heureka obdrží Váš email, informaci o obsahu nákupu a další data.  Takové obtěžování našeho zákazníka si neumíme představit, stejně jako odhalení jeho identity či obsahu nákupu jiné osobě.

Neobvykle nízké ceny sexuálních hraček, žádné slevy a akce

Při koupi sexuální hračky se mnoho lidí rozhoduje iracionálně, ve vzrušení. Přirážka evropských sex shopů je běžně 100-300% (v našem sexshopu mnohem méně). To neodpovídá náročnosti a rizikům obchodní činnosti sexshopů. Erotické hračky se nekazí, v zásadě neporouchávají a lze je snadno a dlouho skladovat.  Chceme pro Vás férové ceny.

Identické sexuální hračky stejného výrobce nabízíme za v průměru za 40-60% ceny konkurence. Často dokonce za nižší ceny než evropské velkobchody. Z tohoto důvodu nemáme žádné slevové akce. Spíše se ale zaměřujeme na vlastní distributorské kanály. Omezená otevírací doba, menší zásoby a distribuce přímo od výrobců umožňují nízké náklady a velmi nízké ceny. Vše krom hostingu dělají pouze 2 lidé: web, právní záležitosti, fotky, hledání zboží po světě, testování a měření (viz dále). Používáme free software.

Kvalita a fér jednání

Nejlepší sexshopSexshop Extasica jako jeden z mála neprodává produkty nízké kvality pro tělní dutiny. Např. tvrdé anální korále, či Venušiny kuličky ala ping pong míčky na niti. Ty nabízí snad všichni větší evropští distributoři kromě velmi drahých jako Rimba. Ale i Rimba má z Číny pod svou značkou spoustu PVC rebrandovaných produktů. To je lepší si vzít okurku, pásek nebo vařečku. Než prodávat to, co většina ostatních sexshopů, tak raději byznys opustíme. Do prodeje neschválíme sexuální hračky nejnižší kvality (více viz Muzeum sexuálních hraček) jako nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy. V roce 2016 jsme tyto nebezpečné produkty našli ve všech větších sexshopech v ČR bez výjimky. Dokonce jednomu z největších českých sexshopů lidi měsíce na jejich web psali, že jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici.  Oni to přesto dál prodávali :). Takový přístup v Evropě není výjimka, ale bohužel standard. U nás nebezpečné erotické hračky nepustíme do prodeje, i za cenu, že některé zboží vyhodíme. Pokud ve výprodeji nabízíme nekvalitní ale bezpečné hračky, tak za zlomek ceny se ztrátou a popisem vad.

Od poloviny roku 2018 se stahujeme z segmentu PVC a tvrdých TPR dild (umělých penisů), což ve světě zatím převažuje. V kategorii umělých penisů se dále chceme věnovat jen TPE a liquid silikonu.

Pouze v segmentech BDSM a oblečení nabízíme také sexuální hračky nízké kvality z PVC kůže v podstatě na efekt a odzkoušení. Sexuální BDSM hračky z pravé kůže jsou výrazně dražší cca 4-6x. To je velký skok např. při porovnání cen kvalitních a nekvalitních dild či vibrátorů (2x).

Kvalitu zboží a férovost vůči spotřebitelům v sexshopu Extasica garantuje redakce magazinspotrebitele.cz, který zdarma pomáhá lidem v právních věcech v běžném životě.

Proč máme převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

Většina našich pomůcek je z Číny. Stejně to ale platí o všech velkých evropských distributorech a samozřejmě i o evropských sex shopech, protože jen málo sex shopů (včetně nás Hong Kong 2018, Shang Hai 2019) samo navštěvuje zahraniční výstavy a samostatně vybírá zboží. 70% erotického zboží se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nikoli jen kvůli ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou také kvůli kvalitě. Extasica se dokonce postupně odklání od renomovaného západního zboží, neboť je méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské. Čína už dlouho segmentu erotických pomůcek hraje hlavní roli nejen cenou, ale co se týče materiálů, i technologicky. Například Liquid silikon pro vibrátory se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou 2019 z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě ten vývoj nevyplatí dělat. Renomované západní společnosti jako PipeDream či Doc Johnson nabízí 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné v Číně. Typicky Pipedream má nekvalitní PVC dilda a zaostávající TPE dilda a mnoho dalších nekvalitních produktů z Číny pod značkou PipeDream. Doc Johnson mají výborná TPE Ultraskyn dilda a slušné dvouvrstvé PVC anální kolíky, ale velmi špatná PVC dilda též vyráběná v Číně.

Co nenabízíme a proč

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Latex nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativu (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže). Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné chemické přípravky vnímáme jako nepřirozené a potenciálně zdraví škodlivé. Nejme spokojeni s designem erotického oblečení v žádné cenové kategorii a ze segmentu se proto stahujeme. Na trhu nejsou kvalitní šukací stroje do 400Eur a vysoce kvalitní koňská či speciální dilda do 100 Eur (obojí vyvíjíme pro druhou polovinu 2020).  Pro ostatní věci, které jste u nás nenašli, zašlete fotku zboží a my jej nezávazně naceníme.

Výběr, testování kvality erotických pomůcek, popis a focení, fér přístup

Nabídku zboží kvartálně rozšiřujeme. Do prodeje u nás projde cca 1 z 100 nám nabízených výrobků na základě kvality, vzhledu, variability použití a ceny. Hledáme přidanou hodnotu, něco, co za stejnou cenu není dostupné u jiné erotické pomůcky nebo jejich kombinace. Nemá smysl mít např. pouta, hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní poutače, pokud to lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem.

Produkty před zařazením do nabídky testujeme (metodika testů). Nemělo by se stát, že by jste u nás zakoupili erotické hračky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně zabroušené kovové nástroje). Zboží sami fotíme, abyste si jej mohli prohlédnout ve vysokém rozlišení a reálných fotkách.

Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotických hraček. Pokud se nám nový výrobek nelíbí, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje. Za chyby zákazníky kompenzujeme.

Váš hlas

Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Stejně cenné jsou pro nás Vaše negativní ohlasy, které nám pomáhají posouvat se dál. Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Heureka nutí prodávající vymýšlet nesmyslné názvy produktů. Paypal  není schopen doplnit kredit českého občana v dolarech. O České poště radši nemluvě. My jsme za Vaše podněty vždy rádi.  Většinou je během pár dnů plníme a pomůže to všem.

Náš příběh

Dle naší dlouhodobé zkušenosti Evropské sexshopy zdaleka nefungují, jak by měly. Většina sexshopů v Evropě nabízí sexuální hračky mnohdy až pouťové kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny (více viz Muzeum sexuálních hraček). Chceme, aby se evropský trh sexshopů změnil a aby zákazník za své peníze dostával řádnou hodnotu.

Milníky

září 2016 start nejlevnějšího sexshopu v ČR (smsexshop.cz), první kamenný obchod v ČR se silikonovými pannami

říjen 2018 a červen 2019, zlevnění, zkvalitnění a stabilizace sortimentu, přechod z smsexshop.cz na extasica.com

září 2019 Německo, Rakousko, Polsko, Švýcarsko aj. země EU

listopad 2019 Erofest Praha

Slogan: Touch the toys before …

„Dotkni se hraček dřív” znamená: 1. Dotkni se před koupí v našem obchodě. 2. Dotkni se před ostatními, neb přinášíme novinky ze světa sexuálních hraček mezi prvními. 3. Dotýkáme se erotických hraček za Vás. Testujeme je a pouštíme k Vám jen to nejlepší. 4.  Člověk by měl některé věci zkusit než bude pozdě.

Spolupráce, množstevní slevy

 viz FAQ

Více informací: Doporučení pro koupi a použití sexuálních hraček, Obchodní podmínkyMateriál a údržba sexuálních hraček

zpět na úvodní stránku