O nás

Jsme rodinný česko-vietnamský sexshop od 2016.

Zaměření: sexuální pomůcky pro umocnění submisivity a dominance (SM či sado maso resp. BDSM – bondáž sado maso), klinický sex (clinic), panny. Nabízíme levně sexuální pomůcky střední a vyšší kvality (ultraskyn Black Dog, Baile, Doc Johnson, Mrimin, Fairyl, Realov aj.). Podíl na trhu sexuálních pomůcek v ČR za rok 2018 …1 promile.

Náš „příběh“

Začali jsme s drahými šmejdy v Erotic City a říkali si: „Sakra tyhle věci přece musí stát méně“. Nakupovali jsme jinde levněji, ale pořád šmejdy. Tak jsme  řekli: „Proč někomu radit nebo kritizovat. Budem to dělat sami levněji, kvalitněji, lépe.“ Většina sexshopů v Evropě nabízí sexuální pomůcky mnohdy až pouťové kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny. Bídná kvalita a cena erotických pomůcek jsou naše hlavní důvody vstupu do byznysu.

Podezřele nízké ceny sexuálních pomůcek

Při koupi sexuální pomůcky se mnoho lidí rozhoduje iracionálněve vzrušení a na rozdíl od koupě většiny ostatního zboží dá za sexuální pomůcku mnohem více než jakou má reálnou cenu nebo koupit nekvalitní produkt. Navíc sexshopy jsou částečně pokoutné odvětví – zákaz reklam, prezentace, potřeba diskrétnosti brání vytvořit silný brad. To vše činí trh roztříštěný, pokřivený a uspějí na něm i drahé a nekvalitní produkty.  V Číně a USA se tento neduh projevuje méně, neboť ten trh je tam mnohem tvrdší, takže na předražené sexuální pomůcky narazíte méně.

Marže evropských sex shopů je běžně 50-80% (u nás mnohem méně). To neodpovídá náročnosti a rizikům obchodní činnosti sexshopů. Erotické pomůcky se nekazí, v zásadě neporouchávají a lze je snadno a dlouho skladovat.  U 60% našich produktů můžeme identické produkty prodávat dráž a stále být nejlevnější sexshop. Ale chceme pro Vás férové ceny a věříme, že v dlouhodobém horizontu to zákazníci ocení a najdou si cestu do kvalitních obchodů. Sexuální pomůcky tedy dobrovolně nabízíme za nižší ceny než běžné tržní ceny – v průměru za 40-60% ceny konkurence, proti Erotic City u identických produktů stejného výrobce za třetinu. Určitou daní našich nízkých cen a nízkých provozních nákladů je omezená otevírací doba a menší zásoby. Vše krom hostingu – právo, web, vlastní fotky, vyhledávání zboží po světě, testování a měření (viz dále), dělají pouze 2 lidé. Používáme free software.

Kvalita erotických pomůcek v sex shopu Extasica

Sexshop Extasica jako jeden z mála neprodává zaváděné pomůcky nízké kvality – např. tvrdé anální korále, či Venušiny kuličky ala ping pong míčky na niti. Ty nabízí snad všichni větší evropští distributoři kromě velmi drahé Rimby. I ta však má z Číny pod svou značkou spoustu PVC rebrandovaných produktů. To je lepší si vzít okurku, pásek nebo vařečku. Do prodeje nepustíme sexuální pomůcky nejnižší kvality (více viz Muzeum sexuálních pomůcek) jako nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy, skleněná a kovová dilda z důvodu nepohodlí a větší náchylnosti způsobit zranění. V roce 2016 jsme tyto nebezpečné produkty našli ve všech větších sexshopech v ČR bez výjimky. Dokonce jednomu z největších ČR sexhopů Růžovému slonu lidi měsíce na jejich web psali, jak jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici a stejně jej nechali měsíce doprodávat 🙂 … Takový přístup v Evropě není výjimka, ale bohužel standard. U nás nebezpečné sexuální pomůcky nepustíme do prodeje, i za cenu, že některé zboží vyhodíme. Nekvalitní bezpečné pomůcky pak nabídneme za zlomek ceny se ztrátou a popisem vad.

Od poloviny roku 2018 se stahujeme z segmentu PVC a tvrdých TPR dild (umělých penisů), což ve světě i v Číně zatím převažuje. V kategorii umělých penisů se dále chceme věnovat jen TPE a silikonu. Výjimkou jsou obří dilda, jež se za rozumné ceny do 60 EUR dělají jen z PVC. Obří TPE dilda stojí kolem 150 USD bez daně a dopravy a v Evropě se ani neprodávají.

Pouze v segmentech BDSM a oblečení nabízíme také sexuální pomůcky nízké kvality z PVC kůže v podstatě na efekt a odzkoušení, jestli na to jste nebo ne – ovšem též za nízké ceny… Sexuální BDSM pomůcky z pravé kůže jsou pak výrazně dražší cca 4-6x a to je velký skok např. při porovnání cen kvalitních a nekvalitních zaváděných pomůcek (2x). Bohužel pouta či BDSM oblek nebo kostým vařečkou či okurkou nenahradíte, takže i tyto v podstatě šmejdy na hraní – pro umocnění představy mají smysl.

Kvalitu sexuálních pomůcek a férovost vůči spotřebitelům v sexshopu Extasica garantuje redakce magazinspotrebitele.cz, který zdarma pomáhá lidem s právem v běžném životě.

Proč máme převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

Většina našich pomůcek je z Číny. Stejně to ale platí o všech velkých evropských distributorech a samozřejmě i o evropských sex shopech, protože jen málo sex shopů samo navštěvuje zahraniční výstavy a samostatně vybírá zboží. 70% erotických pomůcek se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nikoli kvůli jen ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou i kvůli kvalitě. Postupně se dokonce odkláníme od renomovaného západního zboží, neboť je méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské. Čína už dlouho segmentu erotických pomůcek hraje první housle nejen cenou, ale co se týče materiálů, i technologicky. Například Liquid silikon pro vibrátory – tj. vibrátory bez ABS skořepiny s měkkým silikonem – novinka 2019 (pro dilda již 2018) se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě ten vývoj nevyplatí dělat, takže renomované západní společnosti jako PipeDream či DocJohnson jedou 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné na linkách v Číně – typicky Pipedream – nekvalitní PVC dilda a zaostávající TPE dilda, mnoho dalších nekvalitních produktů z Číny pod značkou PipeDream. Doc Johnson mají výborná TPE Ultraskyn dilda a slušné dvouvrstvé PVC anální kolíky, ale velmi špatná PVC dilda též vyráběná v Číně.

Nákupy sexuálních pomůcek na čínských portálech typu Aliexpress?

Pokud chcete zboží nižší kvality na odzkoušení (levné BDSM), nebo třeba jen nějaké doplňky, kabel, pouzdro apod., tak je to určitě dobrá volba. Je to zpravidla bez DPH, cla a dopravy. Ale i některé nekvalitní produkty dokážou být na Alibexpress pěkně drahé oproti velkoobchodním cenám.  Pokud chcete třeba kůži (rozuměj pravou kvalitní kůži) – tu v Číně neprodávaj (ani seriozní prodejci, ta v Číně prostě není), nebo kvalitnější erotické pomůcky, je vhodné kupovat spíše v dobrých sex shopech. Ale pozor i v těch mnohdy např. odpadní drcenou kůži s PVC folií označují jako kůži pravou (více Jak poznat pravou kůži).

Důvěryhodnost a ochrana soukromí

Částečně o nás vypovídají hodnocení na Heureka.cz 98% spokojenost (nejnižší hodnocení 90%). Velmi nás to těší, ale žádosti o recenze sexshopu na Heureka jsme deaktivovali po 18 měsících v březnu 2018. Při prověřování souladu s GDPR jsme zjistili, že recenzní script Heureky si bral data všech zákazníků, nejen těch z Heureky… Ochrana Vašeho soukromí (více v FAQ) v maximální možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit – kvalita (technická, zdravotní, vizuální), nízké ceny (efektivita), fér jednání (dobrá pověst) – to vše má přednost před ziskem a image. Jiné sexshopy (95%) data zákazníků Heurece dávají … a mají hodnocení. Některé bez vědomí zákazníka, jiné po zaškrtnutí pole „dostat dotazník Heureka“, kdy opomenou sdělit, že Heureka obdrží Váš email, informaci o obsahu nákupu a další data …  Takové obtěžování našeho zákazníka si neumíme představit, stejně jako odhalení jeho identity či obsahu nákupu jiné osobě.

Co nenabízíme a proč (sexuální přípravky, latex, ková dilda, erotické oblečení)

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Lze nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativu (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže. Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné přípravky vnímáme jako nepřirozené a potenciálně zdraví škodlivé. U spodního prádla se nám bez ohledu na cenu nedaří sehnat prádlo pestrých barev. Běžného kvalitního sexy spodního prádla je dost v běžných obchodech – z této oblasti se stahujeme. V nepřeberném množství jsou na trhu sexy kostýmy (a ty se samozřejmě z povahy věci dělají jen v pouťové kvalitě :)).  Máme jich jen pár, aby se neřeklo. Na trhu nejsou kvalitní šukací stroje do 200Eur (nekvalitní nechceme nabízet) a vysoce kvalitní koňská dilda do 100 Eur.  Marně hledáme výrobce. Pro ostatní věci, které jste u nás nenašli, zašlete fotku zboží, a my jej nezávazně naceníme.

Výběr, testování kvality erotických pomůcek, popis a focení, fér přístup

Nabídku sexuálních pomůcek kvartálně rozšiřujeme. Do prodeje u nás projde cca 1 z 100 výrobků na základě kvality, vzhledu, variability použití a ceny. Hledáme přidanou hodnotu – něco, co za stejnou cenu není dostupné u jiné položky. Kombinací různých erotických pomůcek a situací lze dosáhnout nových silnějších prožitků. Nemá smysl mít např. pouta, hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní poutače, pokud to lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem.

Sexuální pomůcky před zařazením nabídky testujeme (metodika testů). Nemělo by se stát, že by jste u nás zakoupili erotické pomůcky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně zabroušené kovové pomůcky). Zboží často sami fotíme. Barvy fotek jsou reálné – nepřesvícené. Fotky neupravujeme a snažíme se o věrné, nikoli hezčí, zachycení.

Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotické pomůcky. Pokud se nám nový výrobek nelíbí, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje. Za chyby zákazníky kompenzujeme.

Váš hlas

Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Heureka – nutí prodávající vymýšlet nesmyslné názvy produktů, Paypal … není schopen doplnit kredit českého občana v dolarech, Česká pošta … o ní radši nemluvě. My jsme za Vaše podněty vždy rádi, i pokud je to někdy blbost. Většinou je během pár dnů plníme a pomáhají pak všem. Někdy Vámi navržené zlepšení není v našich finančních silách. Např. u webu bychom chtěli spoustu zlepšit věcí, ale zatím potřebujeme vystačit s otevřeným software WordPress (GNU), Woocommerce (GPL) a jeho neplacenými úpravami. Více v Otázkách a odpovědích FAQ

Milníky

zaří 2016 start nejlevnějšího sexhopu v ČR (smsexshop.cz), první kamenný obchod v ČR se silikonovými pannami

únor 2018 profiweb

říjen 2018 a červen 2019, zlevnění, zkvalitnění a stabilizace sortimentu, přechod z smsexshop.cz na extasica.com

září 2019 Německo, Rakousko, Polsko, Fancie, Španělsko, Maďarsko, MaĎarsko, Rumunsko, Švýcarsko, Belgie

listopad 2019 – Erofest Praha

Slogan: Touch the toys before …

„dotkni se hraček dřív“ … znamená: 1. dotkni se před koupí v našem obchodě neb každému sedne něco jiného. 2. dotkni se před ostatními, neb přinášíme novinky ze světa sexuální pomůcek mezi prvními. 3. dotýkáme se erotických pomůcek za Vás – testujeme je a pouštíme jen to nejlepší a i vy si kvalitu před koupí svým dotykem v naší prodejně můžete ověřit. 4.  člověk by měl některé věci zkusit než … bude pozdě.

Více informací: Doporučení pro koupi a použití sexuálních pomůcek, Obchodní podmínkyMateriál a údržba pomůcek

zpět na úvodní stránku