O nás

Obchodní jméno: Extasica s.r.o.

Činnost:  sexshop, rodinný podnik od 2016

Zaměření: BDSM, dilda, klinický sex

Působnost: Evropská unie

Cíl, zásady a v čem jsme jiní

Dle našich zkušeností sexshopy standardně nabízí sexuální hračky nízké kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny (viz Muzeum sexuálních hraček). Naším cílem je pečlivě pro Vás vybírat kvalitní erotické hračky z celého světa s dostatečnou přidanou hodnotou. To znamená sexuální pomůcky, které nelze nahradit levnějším stejně kvalitním produktem

Erotické pomůcky sami testujeme a do prodeje projde přibližně jen 1 výrobek ze 100. Některé hračky i navrhujeme. Tipy a doporučení píšeme z vlastních zkušeností a do hloubky, aby Vám pomohly, a ne pouze jako módní marketingový doplněk bez přidané hodnoty.

Naše zásady: férové jednání, dobrá pověst, minimum marketingu, žádné obtěžování emaily a maximální ochrana Vašeho soukromí.

Neobvykle nízké ceny sexuálních hraček – nízké marže i náklady, jsme napůl velkoobchod

Sexshopy běžně nakupují u lokálních distributorů. My bereme 80-90% zboží přímo od výrobců. Proto mnohdy můžeme nabídnout ceny na úrovni velkoobchodu.

Při koupi sexuální hračky se mnoho lidí rozhoduje ve vzrušení – iracionálně. Největší obchod v ČR Erotic City má dle výroční zprávy 2015 průměrnou přirážku k nákupní ceně 265% a to po započtení slev a výprodejů, tzn. základní přirážka 300%. U ostatních webových sex shopů je standardně přirážka cca 100-150%. V sexshopu Extasica je průměrná základní přirážka 85%. Vyjímkou jsou vysoce zavedené značky jako Satisfyer, kde je ve všech obchodech přirážka pouze 10-80 % (u nás cca 25%) a některé další produkty. Výsledná přirážka k cěně s výprodeji a slevami je u nás cca 75% (41,7% hrubá marže). Alternativní či dokonce i identické erotické pomůcky či hračky tak u nás pořídíte o třetinu až dvě třetiny levněji. Pro ověření tohoto prohlášení a možnost srovnání se snažíme sexuální pomůcky identifikovat též mezinárodním označením EAN.

Za třetí, omezená otevírací doba, free software, zpravidla velkoobchodní balení (jednoduchý obal) umožňují nízké náklady. Tedy i nízké ceny. Na reklamu vydáváme jen 10% z obratu (průměr odvětví je 20%). Vy, naši zákazníci a Vaše doporučení, jste naše reklama.

Kvalita a fér jednání

V kategorii dild a kolíků od 2022 nabízeme jen nejvyšší kvalitu TPE a liquid silikon, kdy jinde jsou standard tvrdé plasty PVC, PVC gely, TPR a starý tvrdý lékařský silikon. Pouze v segmentu BDSM ponecháme také sexuální pomůcky nižší materiálové kvality (PVC kůže). Ceny BDSM hraček z levné koženky jsou proti BDSM pomůckám z kvalitní kůže na úrovni 1 / 5 ale i 1 / 10. 95% sexshopů na rozdíl od Extasica kvalitní BDSM hračky vůbec nenabízí.

Do prodeje neschválíme sexuální hračky nejnižší kvality (více viz Muzeum sexuálních hraček) jako např. nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy. Tyto nebezpečné sexuální pomůcky najdete ve velké většině sexshopů. Dokonce jednomu renomovanému sexshopu lidi měsíce na jejich web psali, že jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici.  Oni to přesto dál prodávali :). Takový přístup je v sexshopech bohužel spíše standard. V Extasica nebezpečné erotické hračky vyhazujeme. Pokud se nám nelíbí bezpečný výrobek, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje s popisem vad či negativ a za zlomek ceny.

V článcích a popisu sexuálních pomůcek uvádíme pravdivé informace. To by měl být standard, ale není. Podívejte se například, zda Váš oblíbený sexshop  uvádí u popisu vakuové pumpy oblíbený marketingový nesmysl, jak Vám pumpa prodlouží penis, nebo jak klystýr prospívá zdraví a očištění organismu . . . Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotických hraček.  Za chyby zákazníky kompenzujeme zpravidla 10 % slevou.

Díky přímé komunikaci s výrobci jsme schopni u některých výrobků posunout jejich vývoj či určit kvalitativně lepší vlastnosti.

Výběr, testování kvality erotických pomůcek, popis a focení

Erotické pomůcky vybíráme většinou na světových výstavách (Hong Kong, Shang Hai) u přímých dodavatelů. Menší část vybíráme na internetu u výrobců či distributorů.  Z námi prohlédnutých sexuálních hraček k prodeji přijímáme pouze 1% na základě kvality, vzhledu, variability použití a ceny. Hledáme přidanou hodnotu, něco, co za stejnou cenu není dostupné u jiné erotické hračky nebo jejich kombinace. Nemá smysl mít např. 20 téměř stejných dild, nebo pouta, hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduchá nekvalitní pouta, pokud to lze (u nás mnohdy za stejnou či nižší cenu) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem.

Erotické pomůcky před zařazením do nabídky testujeme (metodika testů). U nás nekoupíte erotické hračky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně obroušené kovové nástroje). Možná tak jste ochuzeni o spoustu produktů, které se nám nelíbí nebo je nehodnotíme jako kvalitní, máte ale jistotu kvality.

Zboží obvykle sami fotíme ve vysokém rozlišení a normálním světle. Fotky neupravujeme.

Vývoj vlastních sexuálních pomůcek a spolupráce s výrobci – Extasica Design

Design erotických pomůcek

Na trhu nejsou vysoce kvalitní velká silikonová dilda do 150 Eur, a to ani lidská ani zvířecí či fantasy. Obvykle se dělají jen z PVC či vinylu, kdy oba materiály jsou pro velkou hračku příliš tvrdé. Tato dilda vyrábíme a prodáváme za cenu od 80 do 150 Eur od 2020. Podíleli jsme se na vývoji ergonomické vaginální pumpy a některých kožených pomůcek. Naše produkty či produkty, na jejich vývoji jsme se podíleli, najdete v kategorii Extasica Design.

Ochrana soukromí – Svého zákazníka neznáme a nezradíme

Veškerá Vaše data mažeme po 6 týdnech od objednávky. Ochrana Vašeho soukromí (více v Soukromí) v absolutní možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit.

Vaše recenze na Heureka, Google nám velmi pomáhají. Žádosti o recenze sexshopu na Heureka CZ jsme od 2018 do 4/2022 deaktivovali z důvodu ochrany Vašeho soukromí, neboť podmínky Heureka nebyly v souladu s GDPR. Jiné sexshopy (95% sexshopů v České republice) data zákazníků s Heurekou ilegálně sdílely a mají mnohem více hodnocení. Drtivá většina tak nadále činí ilegálně se zákonem zakázaným před-zaškrtnutým souhlasem. Opomenou také zákazníkovi sdělit, že Heureka CZ obdrží vysoce citlivá zákaznická data – Váš email, informaci o obsahu nákupu. Vaše soukromí nezradíme.

Ekologie

Máme-li informaci, že výroba určitého produktu je méně šetrná k přírodě, nezařadíme jej resp. vyřadíme jej z prodeje. Většinu zboží vyjma vibrátorů dodáváme v základním velkoobchodním balení – igelitové sáčky. Ušetří se tím za plastová pouzdra či krabice a jejich dopravu. Doprava se počítá dle objemu. Kromě přírody to šetří též Vaše peníze. Pro dopravu zboží užíváme již použité krabice.

Co nechceme nabízet

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Latex lze nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativou (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže). Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné chemické přípravky vnímáme jako nepřirozené a zdraví škodlivé (Poppers aj.). Nejme spokojeni s designem erotického oblečení v žádné cenové kategorii a ze segmentu se stahujeme. Stáhli jsme se též z oblasti kondomů, kde trh funguje dostatečně. Nedávají nám smysl umělé vaginy a masturbátory (proč: článek zde).

Proč mají sexshopy převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

70% erotického zboží se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nejen kvůli ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou také kvůli kvalitě. Extasica se dokonce postupně odklání od renomovaného západního zboží, neboť je často méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské erotické pomůcky. Čína už dlouho v segmentu erotických hpomůcek hraje hlavní roli nejen cenou, ale materiály a technologiemi. Například Liquid silikon vibrátory se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou 2019 z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě výroba nevyplatí a často ani ten vývoj. Renomované západní společnosti jako PipeDream či Doc Johnson nabízí 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné v Číně. Většina erotických hraček u nás a stejně tak u evropských distributorů a sex shopů je tedy z Číny včetně celosvětově nejprodávanějších značkových něměckých Satisfyerů.

Váš hlas

Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Heureka nutí prodávající vymýšlet nesmyslné názvy produktů. Paypal  není schopen doplnit kredit občana EU v dolarech. Vaše podněty ke zlepšení většinou během pár dnů plníme a pomůže to všem.  Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Milníky

Září 2016 start nejlevnějšího smsexshop.cz sexshopu v ČR

2019 přechod z smsexshop.cz na extasica.com, vlastní dodavatelé z různých částí světa, doručování do EU, první výstava Erofest Praha

2020 design a vývoj vlastních silikonových fantasy a zvířecích dild

Web design a logo

Web design, logo a finalizace barev loga: David Lembas, (barevná paleta loga Alex Hatal)

Více informací: Obchodní podmínky, Zajímavosti