Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Jak vybrat sexuální hračku

Kritéria pro výběr vhodné sexuální hračky

Tvrdost sexuálních hraček

Měkkost je důležitá pro větší sexuální hračky. U malých sexuálních hraček do průměru 3,5cm tvrdost nehraje příliš roli.  Měří se durometrem na stupnici 0 až 100HC (více testování sexuálních hraček), jež odpovídají 0–100%. Průměrné hodnoty tvrdosti dild jsou kolem 30HC. Lidská kůže na měkké tkáni má kolem 0,5HC, povolený sval 7,5HC, maximálně napnutý sval až 25HC.  Materiál 0-1 HC snadno zmáčknete o několik cm, materiál s tvrdostí 10HC do hloubky asi 1cm.  Míč na plážový volejbal 30HC (nesilové promáčknutí do 2-3 mm), na normální volejbal 50HC (nesilové promáčknutí cca 1mm) a starý tenisák 60HC (nulové nesilové promáčknutí) a tvrdý materiál jako sklo, kov 100 HC. U sexuálních hraček z tvrdého silikonu – vibrátory do 35mm a plugy či kolíky se tvrdost pohybuje kolem 50-75HC a nemá smysl měřit. Tělo tvrdost od 30HC výše nerozlišuje. Stejně tak u menších vibrátorů z tvrdých ABS plastů, kde se to blíží 100%.

Ideální tvrdost velkých dild a análních kolíků – 7,5HC (tvrdost povoleného svalu) a její výhody

Jednovrstvá dilda

Do tvrdosti 20HC je erotická hračka o běžné velikosti penisu natolik měkká, že ji vnímáte jako součást těla. Pro extrémní roztahování, tedy hračky o průměru 5cm a více, však potřebujete ideální tvrdost, jež je na úrovni povoleného lidského svalu, tj. 7,5HC (7,5%) Např. 12HC je stále vynikající hodnota a taková hračka je velmi příjemná (mnohem  lepší než 20 či 30HC), ale je to již příliš tvrdé. 

S extrémním dildem či análním kolíkem o ideální tvrdosti kolem 7,5 HC resp. 3-10HC lze dosáhnout nejlepších výkonů. Měkký kolík s ideální tvrdostí a elasticitou tkáň uvolní postupně. Svalovina kolem sliznice se kolem měkkého kolíku sama stahuje a uvolňuje a tedy vlastně sama masíruje. Tzn. méně poškození sliznice v důsledku samovolné reakce svaloviny ve snaze vypudit předmět, rychlejší uvolnění, rychlejší dlouhodobé roztažení. Také lepší optický dojem. Měkké dildo bolí stejně jako o 1-2cm užší tvrdé dildo.  Měkké dildo tak i více motivuje. Měkké dildo též mechanicky méně odírá a deformuje tkáň. Tzn menší riziko hygienických a jiných zdravotních komplikací. Příliš měkká hračka (s tvrdostí 0-3%) již se špatně zavádí a kvůli příliš velké elasticitě má omeyenou schopnost roztahovat tkáň. Vyjímku tvoří návleky penisu, které jsou dobré i velmi měkké a vaginy, jež se obvykle dělají v trvdosti 0,5.

Dildo s ideální trvdostí – extra měkké cca 7,5HC – někdy bez podpory nestojí zcela přímo, ale je příjemnější a námi doporučované. Dominy je zavedou bez problémů a jsou i mnohem lepší pro tréning orálního sexu. Extasica dělá obří dilda měkčí než konkurence, a to ve tvrdosti 7,5HC. Pro srovnání, tržní standard pro Liquid silikon je 25HC a extrémní hračky Mr. Hankey Toys mají tvrdost 21HC – měkčí varianta “75% základní tvrdosti” pak 16HC. I to je však pro extrémní dildo příliš tvrdé. 

Dvouvrstvá dilda

Vnitřní vrstva dild býva podobně jako u lidského penisu tvrdá kolem 20-25HC a žalud a vnější vrsta blízko 0 HC. Tyto dilda mají jakoby kůži, velmi měkký žalud a horní část varlat. Vnitřní tvrdá vrstva zajišťuje vzpřímenost podobně jako vnitřní houbovitá tkáň penisu, když je maximálně vzrušen a naplněn krví. Jsou dvouvrstvá dilda jsou více realistická proti jednovrstvým dildům v nižší tvrdosti? Záleží na úhlu pohledu a nastavení odpovídající tvrdosti dilda.

Nejblíže realitě má měkčí dvouvrstvé dildo (10-15HC/0HC), následně měkčí jednovrstvé dildo (7,5HC) a až pak následuje dvouvrstvé dildo o standardní tržní tvrdosti (20-25HC/0HC) a nakonec klasické jednovrstvé dildo o standardní tržní tvrdosti (25HC).

Kůže mužského penisu a zejména žalud je mnohem měkkčí (blízko 0HC) než pevná vnitřní tkáň penisu (20-25HC). To dvouvrstvé dildo se standardní tvrdostí 25/0HC reflektuje. Ale maximálně měkký silikon či TPE 0HC samozřejmě zatím nedosahuje měkkosti a pružnosti lidské kůže a extra měkké lidské tkáně (např. kůže či penis žaludu). Proto je měkčí jednovrstvé dildo o tvrdosti 7,5HC stále lepší pocitově i funkčně než dvouvrstvé dildo o standardní tvrdosti (25/0 HC).

Podpůrně pro tento závěr působí i fakt, že mužský penis je plně vzpřímený až při velkém vzrušení. Často až nějakou chvíli po styku, jak třeba vidíme při orálním styku v pornofilmech. Po nemalou část sexuálních aktivit je tedy mužský penis o něco měkkčí např. na úrovni 10-15HC. A jeví se spíše jako relativně jednovrstvá polotvrdá tkáň (10HC), než pevný vnitřek a měkký povrch.

Jednovrstvé dildo o ideální měkkosti již nabízí velmi solidní realistický a příjemný zářitek a ještě 2024 je na trhu kromě Extasica téměř nikdo nemá. Většina sexshopů má jen jednovrstvá dilda o standardní tvrdost či v malém množstí dvouvrstvá dilda ve standardu. I proto jsme měli malou potřebu vedle měkkých jednovrstvých dild zavést i měkčí dvouvrstvá dilda (10/0HC). Ale od června 2024 to patrně jako první v Evropě a možná i na světě pro zákazníky sexshopu Extasica nabídneme.

Kvalita a barva sexuálních hraček

U kovových předmětů i malá nepravidelnost může uvnitř velmi bolet či dokonce řezat a značí nízkou kvalitu sexuální hračky. Nejsou vhodné parfemované vibrátory či robertky, jež mohou citlivou sliznici některých osob pálit či dokonce překrývat gumový zápach. Takové jdou často ruku v ruce s toxiny (více Materiály sexuálních pomůcek).

Černé a hnědé TPE erotické hračky, nebo jakékoli silikonové hračky při análním užití neobarvíte stolicí. Na světlé a tělové barvě naopak není vidět drobný prach např. z ručníku či špatně omyvatelné zůstatky gelů.  U plugů, vibrátorů či double dild to ale není záasadní, neboť je stejně při používání skoro nevidíte :).

Velikost a vhodnost erotických hraček

Nepřehánějte to s velikostí sexuálních hraček. Na otestování velikosti erotické hračky pro vaginální či anální sex lze použít dobře omytou salátovou okurku či mrkev. Mnoha lidem tyto levné přírodní erotické nástroje mohou stačit. Hygienicky představují vyšší riziko než sexuální hračky pro daný účel vyrobené. Ale na okurku ještě nikdo neumřel. Ostatních přírodní předměty ale mohou skrývat další potíže. Např. paprika pálí dlouho po použití, banán – mohou zůstat zbytky dužiny, případně nedostatečně hladká slupka může poranit, šiška se může rozevřít a bránit vynětí. Podobně šlehačka, marmeláda či další pochutiny nejsou vhodné jako gel či servírované na ženské genitálie, neb poskytují dobré podmínky pro infekce. K vhodnosti a rizikům různých materiálů erotických pomůcek najdete více v na odkaze Materiály a údržba sexuálních hraček. Občas si zákazníci vybírají hračky příliš malé. Průměr 3,5cm by měl pozvolna zvládnout každý začátečník – dospělý člověk i do análu.

Přidaná hodnota sexuální hračky

Kombinací různých sexuálních hraček a situací lze dosáhnout nových silnějších prožitků. Nemá smysl mít např. hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní poutací nástroje. To lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem. Nedoporučujeme též levné jezdecké biče – umělohmotná tyčka obalená PVC kůží dává stejně tupé rány jako prostá plastová tyčka. Obecně nedoporučujeme ani západní zboží. Jedná se často o předraženou produkci (též z Číny, tak jako vše ostatní) prodávanou západními distributory pod svou značkou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.