Zveřejněno na Napsat komentář

Jak vybrat erotickou pomůcku – kritéria

Kritéria pro výběr vhodné erotické pomůcky

Bolest

Poslouchejte své tělo. Vše Vám přirozeně naznačí bolest – ta je vždy špatně, značí zranění těla – zjevnou nepřirozenost. Když už musíte cítit či působit, preferujte povrch nikoli vnitřek těla či se ji snažte nahradit zcela např. u dominance a submisivity ponižováním, znehybněním apod. Vzrušení může též utlumit vnímání bolesti, jež se pak může projevit později…

Kvalita erotických pomůcek

Dbejte na hygienu a dokonalou oblost erotických pomůcek. I malá nepravidelnost může uvnitř velmi bolet či dokonce řezat a značí nízkou kvalitu sexuální pomůcky. Nejsou vhodné parfemované vibrátory či dilda-robertky, jež mohou citlivou sliznici některých osob pálit či dokonce překrývat gumový zápach. Takové jdou často ruku v ruce s toxiny (více Materiály sexuálních pomůcek).

Tvrdost erotických pomůcek

U malých erotických pomůcek do průměru 35 mm je to jedno. U velkých erotických pomůcek je klíčová nízká tvrdost. Měří se durometrem na stupnici 0 až 100 HC (více samostatný článek testování sexuálních pomůcek), kdy lidská kůže na tkáni má kolem 0,5HC (maximálně napnutý sval až 25HC).  Materiál do kolem 1 HC snadno zmáčknete 2 prsty i několik cm dovnitř, materiál do 10 HC asi o 1cm.  Míč na plážový volejbal 30 HC (nesilové promáčknutí do 2-3 mm), na normální volejbal 50 (nesilové promáčknutí cca 1mm) a jetý tenisák 60 HC (nulové nesilové promáčnutí) a tvrdý materiál jako sklo, kov 100 HC (na měření tvrdých materiálů jsou pak jiné durometry).

Do tvrdosti 20 je erotická pomůcka natolik měkká, že ji vnímáte jako součást těla. S takovou sexuální pomůckou se dá dosáhnout větších výkonů. Jednak se v oblasti svěračů více zúží, takže pojmete větší. Za druhé tak měkký materiál v podstatě automaticky svěrač i celou vnitřní tkáň masíruje a tedy i více uvolňuje. U sexuálních pomůcek z tvrdého silikonu – vibrátory do 35mm a plugy či kolíky se tvrdost pohybuje do 50-75 a nemá smysl měřit, neboť tělo už v rámci těchto hodnot nerozlišuje. Stejně tak u menších vibrátorů z tvrdých plastů, kde se to blíží stovce.

Barva erotických pomůcek

Černé a hnědé erotické pomůcky při análním užití neobarvíte stolicí. Na pomůckách světlé a tělové barvy naopak není vidět drobný prach např. z ručníku či špatně omyvatelné zůstatky gelů. Tělová barva je obecně přirozenější pro realistická dilda a většina k ní bude více inklinovat. U plugů vibrátorů či double dongů je to jedno, neboť je stejně při používání skoro nevidíte :).

Velikost a vhodnost erotických pomůcek

Nepřehánějte to s velikostí sexuálních pomůcek. Na otestování velikosti erotické pomůcky pro vaginální či anální sex lze použít dobře omytou salátovou okurku či mrkev. Mnoha lidem tyto levné přírodní přirozené erotické pomůcky mohou stačit. Hygienicky představují vyšší riziko než sexuální pomůcky pro daný účel vyrobené. Ale na okurku ještě nikdo neumřel. Do ostatních přírodních erotických pomůcek se ale raději nepouštějte. Např. paprika pálí dlouho po použití, banán – mohou zůstat zbytky dužiny případně nedostatečně hladká slupka může poranit, šiška se může rozevřít a bránit vynětí. Podobně šlehačka, marmeláda či další pochutiny nejsou vhodné jako gel či servírované na ženském přirození, neb poskytují dobré podmínky pro infekce. K vhodnosti a rizikům různých materiálů erotických pomůcek najdete více v na odkaze Materiály a údržba sexuálních pomůcek.

Přidaná hodnota erotických pomůcek

Kombinací různých erotických pomůcek a situací lze dosáhnout nových silnějších prožitků. Nemá smysl mít např. hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní poutače, pokud to lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem. Nedoporučujeme též levné jezdecké biče – umělohmotná tyčka obalená PVC kůží dává stejně tupé rány jako prostá platová tyčka. Obecně nedoporučujeme ani západní zboží. Jedná se zpravidla o předraženou a dokonce méně kvalitní produkci z Číny prodávanou západními distributory pod svou značkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.