Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Test análních lubrikantů

Test análních lubrikačních krémů

Hodnotíme a bodujeme třecí, ochranný a uživatelský komfort lubrikantů při análních sexuálních hrátkách a zavádění větších hraček do análu.

Jak se liší vaginální a anální lubrikant

Většinou lze lubrikant užít pro vaginu i análně a lubrikant nemá výslovné určení pro vaginu či anál. Anál se od vaginy liší vyšší citlivostí sliznice a zbytky potravy v konečníku a střevech. Pro anální sex je tedy vhodný lubrikant o vyšší hustotě, který vytvoří silnější vrstvu. Ta ochrání sliznici před třením a oděrkami ze zbytků potravy. To nejlépe zajistí Lubrikační krémy na olejové resp. tukové bázi.

Jak se liší tělový zvlhčovací krém a anální lubrikační krém

Dle recenzí na internetových portálech jsou i lidé, kteří mají za srovnatelný tělový krém za 4 eura s análním lubrikačním krémem za 20 Euro. To je mýlka. Vizuálně se mohou tvářit stejně, ale z povahy věci má tělový zvlhčující krém zcela jiné určení a tím i vlastnosti než lubrikant. Tělový krém se má snadno roztírat a rychle vsakovat. To je opak vlastností, které hledáme u lubrikantu či lubrikačního krému – kluznost, vytvoření ochranné kluzné vrstvy, která se vsakuje pomalu. Díky této více konzistentní struktuře také lubrikační krémy i ostatní lubrikanty vyjma olejů v těle vytváří malé shluky lubrikantu. To je právě ta ochranná vrstva proti tření se zavedeným penisem nebo předmětem a tření zbytků potravy o střevní stěny. Navíc sliznice uvnitř těla je mnohem citlivější než kůže na povrchu. Lubrikační krémy proto potřebujou mít kvalitnější přísady s ohledem na zdraví, dráždivost a hygienu.

Lubrikační krémy resp. krémové lubrikanty na bázi oleje

To je top kategorie, kde je třeba se pro náročnější anální hrátky dívat.

  1. Vytvoří silnější vrstvu, která zůstane na sliznici a chrání ji. To sníží tření, bolest a nekomfort při zavádění předmětů do análu na nulovou či nejnižší možnou úroveň ze všech dostupných lubrikantů.
  2. Sexuálními hrátky mohou na tkáni zejména anální sliznici způsobovat drobné ranky. Natahováním tkáně či třením o zbytky potravy. Krémové lubrikanty zpravidla obsahují látky jako mediciální vaselina či oleje s podobnými vlastnostmi, které pokryjí narušenou tkáň a zabrání vysychání narušené sliznice. To snižuje riziko drobných zánětů a zrychluje hojení narušené sliznice.
  3. Tyto krémy mají též často vyřešenu protiplísňovou stabilizaci (desinfekční přísadu pro plísním) látkami, které nepálí na rozdíl od většiny lubrikantů na vodní bázi.

Nám jsou v kategorii análních lubrikačních krémů zatím známy: Elbow Grease Original Cream (pozor vyrábí se i v ve variantách Hot, Cold a ty pálí v análu), Double F-Fist Cream, Regina Jelení lůj.

V zásadě zde máme 3 vítěze a jsou to též námi doporučované lubrikanty pro anální hrátky.

Absolutní vítěz testu – Elbow Grease Original Cream – Nejvyšší komfort 150 bodů ze 155

Závěr: Nejlepší anální lubrikant, pokud se nedíváme na cenu. Ale poměrně drahý. Dobrá volba pro ty, co nemají hluboko do kapsy. Též, pokud partner není úplně fanoušek análního sexu a chcete pro něj to nejlepší. Ať se můžete soustředit na anální hrátky a nikoli na nedostatky lubrikantu (že nevoní, nevypadá hezky apod.)

Třecí a mechanický komfort. Nejlepší konzistence mechanicky: tzn. nejsilnější ochranná vrstva a nejvyšší třecí a mechanický komfort. Vyrábí se od 1978. 50b (max)

Rychlé nanesení. 3b (max)

Vůbec nepálí v análu. 50b (max)

Nevysychá. Po sexu cítíte ještě rezervu v análu. 10b. (max)

Nezanechává mastný pocit a análu. 2b. (max)

Podporuje následné hojení sliznice – zabrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 10b. (max 15)

Mírně příjemně voní s lehkým nádechem kokosu. Oproti podobné konkurenci nejsou cítit žádné chemické desinfekční či jiné látky. Lze věřit výrobci, že složení předělal, aby krém tvořily co nejvíce přírodní látky. 10b. (max)

Ideální konzistence vizuálně a z hlediska manipulace: Pěkný krém. Není příliš tuhý a rosolovitý a ani trochu neteče. 10b. (max)

Jednoduché zavírání. Ostatní podobné krémy mají zacvakávací víko, které dotlačujete na několikrát a často to necháte částečně otevřené. 4b (max)

Nevýhody: Drahý jako drahé pleťové krémy

Malé balení levně: ne 0b. (max 1b)

5 let trvanlivost / rok po otevření je bonus oproti ostatním lubrikačním krémům (2 roky / 1 rok). Ale bez bodů navíc, neb to spotřebujete mnohem rychleji.

Cobeco Lubricating Cream Fists – Nejlepší poměr cena – výkon 134 bodů

Závěr: Námi doporučená volba. Pokud chcete ušetřit a nemáte úplně náročného partnera, tak s drobnými nedostatky nabízí v zásadě to co Elbow Grease, ale výrazně levněji. 500ml balení je za stejnou cenu mírně lepší než skoro identický Mister B Double F-Fist Cream 500ml. 1000ml balení je ještě výrazně levnější.

Třecí a mechanický komfort. Výborná konzistence mechanicky: tzn. nejsilnější ochranná vrstva a nejvyšší třecí a mechanický komfort. Oproti Elbow Grease jen nepatrně, ale postřehnutelně mechanicky horší. 47b (max 50)

Rychlé nanesení. 3b (max)

Nevysychá. Po sexu cítíte ještě rezervu v análu. Jen nepatrně horší než Elbow Grease. 9b (max 10)

Nepálí v análu. Jestli ano, tak je to téměř nepostřehnutelné. (Hodnocení člověka, který je na to velmi citlivý). 45b (max 50). Testeři Extasica jsoou na pálení lubrikantů v análu v porovnání s běžnou populací poměrně citliví a zde pálení necítí. Přesto máme odezvu od jedněch zákazníků, že na rozdíl od Elbow Grease lehce pálí. Tuto odezvu zákazníků jsme promítly do bodování.

Nezanechává mastný pocit a análu. 2b (max)

Podporuje následné hojení sliznice – zabrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 8b (max 15)

Lehký nádech kokosu. Nepatrně, jen při velmi důkladném čichání z blízka, je cítit i chemický pach desinfekčních látek. 7b (max 10)

Hezká krémová konzistence. Více rosolovitá, na pohled méně krásná, než Elbow Grease a jen o něco více rosolovitá než Doble F-Fist Cream. Oproti Elbow grease o něco horší – trochu více rosolovitý. 8b (max 10)

Balení a manipulace. Vůbec neteče. Při převrácení jej můžete vyklopit na postel. Víčko člověk musí dovírat na několikrát nebo řádně zkontrolovat domáčknutí. Elbow Grease balení působí i vizuálně mírně lépe. 3b (max 4)

Malé balení levně: ne 0b. (max 1b)

Mister B Double F-Fist Cream – Vynikající poměr cena – výkon 129 bodů

Závěr: Mírně horší než Elbow Grease, ale mnohem levnější. Mechanicky a funkčně identický s Cobeco Lubricating Cream Fists za stejnou cenu, pouze v některých vedlejších vlastnostech téměř neznatelně horší – o trochu vyšší zápach desinfekce a horší konzistence.

Třecí a mechanický komfort. Výborná konzistence mechanicky: tzn. nejsilnější ochranná vrstva a nejvyšší třecí a mechanický komfort. Oproti Elbow Grease jen nepatrně, ale postřehnutelně mechanicky horší. 47b (max 50)

Rychlé nanesení. 3b (max)

Nevysychá. Po sexu cítíte ještě rezervu v análu. Jen nepatrně horší než Elbow Grease. 9b (max 10)

Nepálí v análu. Jestli ano, tak je to téměř nepostřehnutelné. (Hodnocení člověka, který je na to velmi citlivý). 45b (max 50)

Nezanechává mastný pocit a análu. 2b (max)

Podporuje následné hojení sliznice – zabrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 8b (max 15)

Lehký nádech kokosu. Při velmi pozorném očichání je velmi mírně cítit i chemický pach desinfekčních látek. 5b (max 10)

Hezká krémová konzistence. Oproti Elbow grease o něco horší – malinko rosolovitý. 8b (max 10)

Balení a manipulace. Velmi lehce tekutý. Při převrácení jej můžete vyklopit na postel. Víčko člověk musí dovírat na několikrát nebo řádně zkontrolovat domáčknutí. Elbow Grease balení působí i vizuálně mírně lépe. 2b (max 4)

Malé balení levně: ne 0b. (max 1b)

Boy Butter

o 6 % dražší než Elbow Grease v horším obalu. Jinak vlastnostmi z pohledu našeho testu zcela identický – vizuálně, mechanicky, viskozitou i vůní. Za balení za tak drahý krém dáváme 0 proto jen 146bodů. Ač nese v názvu máslo, opravdu jde svou strukturou a vlastnostmi o lubrikační krém, nikoli tuk.

Oleje (cca 40 bodů)

U lubrikantů pro anální sex je třeba rozlišovat oleje a tuky a lubrikační krémy na olejové bázi. Oleje jako Crisco, Slam Dung nebo někdy i máslo či kuchyňský olej některé sexshopy hojně anální lubrikanty propagují. Ale to je nesmysl. Oleje, ať již potravinné či speciální lubrikační oleje pro sex jsou pro anální sex zcela nevhodné. Dle našeho názoru jsou aleje nevhodné i pro vaginální styk.

Nejen, že si často leptají kondom (nerozumí si z latexem). Ale vytvoří velmi tenkou vrstvu, která méně nesnižuje tření a nechrání sliznici. S olejem máte pocit, že Vás penis či zavedené dildo vevnitř řeže. To tak skutečně je, protože sliznice je na rozdíl od ostatních lubrikantů minimálně chráněna. Navíc zanechávají mastné prostředí. Nepomohou ani v nouzi. Tyto lubrikanty jsou horší než prosté sliny a body by získali v podstatě jen za to, že jsou bez desinfekčních protiplísňových přísad pálících v análu.

Tuky

Některé tuky na rozdíl od olejů dokáží vytvořit silnou ochrannou vrstvu a chránit tak sliznici. Mají většinou, snad s výjimkou sádla, nižší kluznost. Pro závádění velkých předmětů do těla jsou relativně dobré, avšak zdaleka ne ideální.

Jelení lůj – Vítěz kategorie nejnižší vysychání a nejvyšší hojivé účinky 125b

Závěr: Nejlepší hojivé účinky, nejsnadnější hluboké zavedení, manipulace a skladnost.

Vyrábí se snad již od nepaměti. Základní použití je na rty, ale je výborný i pro anál.

Třecí a mechanický komfort. Silná ochranná vrstva. Oproti lubrikačním krémům má nižší kluznost a vyšší tření. Vzhledem ke své počáteční tuhosti se lépe zavádí hluboko do análu. 25b (50max)

Rychlé nanesení 2b (3b max)

Vysychá nejméně ze všech testovaných lubrikantů a krémů. 10b (max)

Po sexu zanechá mastný pocit v análu, ale není to nepříjemné. 0b

Nepálí v análu. 50b (max)

Nejlepší hojivé účinky ze všech testovaných. Nejdéle ze všech podporuje následné hojení sliznice – zabrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. Proto se hodí i jako doplněk jiných análních lubrikantů pro následný nátěr análu a svěrače po sexuálních hrátkách či v dalších dnech. 15b (max)

Z velké části přírodní složení. Lehce voní. Zcela bez průmyslových chemických pachů. 9b (max 10)

Hezká krémová konzistence. 10b (max)

Balení a manipulace. Jednoduché zavírání. Tuhý krém se dobře skladuje a převáží. Oproti lubrikačním krémům zůstává na pomůckách a pro omytí je třeba mýdlo. 3b (max 4)

Extra bod navíc za to, že lze za stejnou cenu koupit i malé balení a dobře rto odzkoušet. 1b (max)

Domácí sádlo 127 – Nejvyšší poměr cena výkon

Výrazně lepší je sádlo. Domácí vyškvařené sádlo samozřejmě bez škvarků je napůl cesty mezi oleji a lubrikačními krémy na bázi oleje. Vytvoří ochrannou vrstvu snižující tření o vyšší tloušťce než oleje či másla či jen tuky, ale tenčí vrstvu než krémové lubrikanty. Též poskytuje ochranu proti vysychání rány a urychluje tak hojení. Může být poměrně levnou o něco horší a méně komfortní alternativou k krémovým análním lubrikantům. Není vhodné pro vaginu a kondomy. Zanechává sliznici po styku velmi mastnou. To může být méně komfortní, ale tělu (análu) to neškodí. Sádlo též mírně smrdí a oproti lubrikantům umí i pěkně znečistit šaty a ložní prádlo. Crisco na první pohled vypadá jako sádlo, ale po zahřátí má strukturu a vlastnosti jako olej – vytvoří jen tenkou vrstvu a není komfortní.

Podobně dobré, mírně horší vlastnosti by měla mít i šlehačka. Ta je ale nevhodná z hygienického – bakteriálního hlediska.

Závěr: 125 bodů (z 158 možných). Oproti Elbow Grease je asi za 1/3 či 1/4 cenu a pokud Vám nevadí lehce nižší komfort, lehký zápach a nepořádek kolem, jde o nejlevnější variantu s dobrým výkonem.

Třecí a mechanický komfort. 45b (max 50)

Rychlé nanesení. 3b (max)

Vůbec nepálí v análu. 50b (max)

Nevysychá. Po sexu cítíte ještě rezervu v análu. 10b. (max)

Zanechává mastný pocit a análu. 0b. (max 3)

Podporuje následné hojení sliznice – zabrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 5b. (max 15)

Lehký přírodní zápach. 5b. (max 15)

Ideální konzistence vizuálně a z hlediska manipulace: Pěkný krém. Není příliš tuhý a neteče. 10b. (max)

manipulace: horší, dělá nepořádek . 0b (max 4)

Slum Dunk Unscented 130b

Velmi podobné jako jelení lůj, ale mírně nižší kluznost a podpora hojení. Naopak zápach jako kuchyňský olej či sádlo, ale není to přírodní produkt. Hlavně, že se jmenuje Unscented :). Jestli má být tento zápach vylepšené verze bez zápachové verze “Unscented”, tak bychom nechtěli zažít původní verzi Original :). Teď vážně. Je to velmi solidní lubrikační krém i pro tvrdé anální praktiky, ale konkurence nabízí za méně peněz více muziky.

Cobeco Pharma MALE Butter Lubricant

Velmi tuhý, v podstatě mediciální vazelína. Proto jej řadíme do tuků a nikoli lubrikačních krémů. Lepší než oleje, ale proti krémům nedostatečně kluzné. Podobné jako jelení lůj, ale ne tak dobrá podpora hojení. Tohle nedává smysl. Ve všech ohledech jsou jiné lepší alternativy. Nějakých 110 – 120 bodů.

Lubrikační gely

To je v zásadě základ pro běžný sex. Stačí i pro nenáročný anální sex. Pokud ale partnerka anální sex příliš nemusí, je vhodný kvalitnější krémový lubrikant na olejové bázi.

Velká většina lubrikačních gelů na vodní a olejové bázi pálí citlivější lidi v análu a ve vagině díky protiplísňovým přísadám. Méně tím trpí lubrikanty na silikonové bázi. V průměru by lubrikační gely jako celek měli cca 75 bodů. Pokud bychom měli bodovat jen nepálivé lubrikační gely (Male Lubricant Powder, Lona Jahoda, Malina, Silona, Water Glide Artificial Sperm, zhruba takto:

Závěr obecně pro lepší lubrikanty na vodní bázi pro anální použití: 97b z 158 možných

Mechanický a třecí komfort. Na běžný sex o.k. Na anální sex nikoli ideální 30b (max 50b)

Rychlé nanesení. 0b (max 3)

Vůbec nepálí v análu. 50b (max)

Vysychá. 0 (max 3b)

Nezanechává mastný pocit a análu. 3b. (max)

Podporuje následné hojení sliznice – zbrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 0b. (max)

Bez chemických zápachů 10b. (max)

Ideální konzistence vizuálně a z hlediska manipulace: Obvykle tečou a hůže se s nimi pracuje 0b.

Balení a manipulace. 0b (obvykle se špatně uavádí do análu)

Malé balení levně: obvykle ano 1b. (max)

Cobeco Male Lubricating Powder pro anální použití: 109b z 158 možných

Mechanický a třecí komfort. Na běžný sex o.k. Na anální sex nikoli ideální 35b (max 50b)

Rychlé nanesení. 1b (max 3)

Vůbec nepálí v análu. 50b (max)

Vysychá. 0b. (max 3b)

Nezanechává mastný pocit a análu. 3b. (max)

Podporuje následné hojení sliznice – zbrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 0b. (max)

Bez chemických zápachů 10b. (max)

Konzistence vizuálně a z hlediska manipulace: Obvykle tečou a hůže se s nimi pracuje 7b.

Balení a manipulace. 2b (velmi dobře se rozpouští, vysoká trvanlivost, hůř se zavádí do análu než krémy, ale lépe než ostatní lubrikanty na vodní bázi) (max 4)

Malé balení levně: obvykle ano 1b. (max)

Brutální poměr cena výkon. Nejlepší lubrikant pro běžný vaginální styk, styk s kondomem a pro TPE pomůcky.

Hybridy – Nekvalitní rádoby lubrikační krémy

Pozor, takových bude asi většina produktů, jež se výrobci či distributoři snaží prezentovat jako lubrikační krémy. Ve skutečnosti to jsou ale jen zahuštěné lubrikační gely a nikoli lubrikační krémy. Např. Eros Mega Slide nebo Pjur Power Premium Cream. Tato skupina napůl gelů a napůl krémů má rosolovitou polo tekutou strukturu. Oba uvedené produkty mají výraznější chemický zápach a pálí v análu. Třecí komfort je srovnatelný s běžnými lubrikanty a zdaleka nedosahuje vlastností kvalitních lubrikačních krémů. V zásadě jsou horší než běžné lubrikanty a za uvedené ceny jsou vysloveně předražené vůbec nedávají smysl.

Závěr: 44b ze 158 a zdaleka nejhorší poměr cena / výkon

Třecí a mechanický komfort. 35b (max 50)

Rychlé nanesení. 1b (max 3b)

Vůbec nepálí v análu. 0b (max)

Vysychá. 0 (max 3b)

Nezanechává mastný pocit a análu. 0b. (max)

Podporuje následné hojení sliznice – zabrání dehydrataci narušené sliznice a snižuje riziko zanícení ranek. 0b. (max)

Chemický zápach. 0b

Ideální konzistence vizuálně a z hlediska manipulace: Pěkný krém. Není příliš tuhý a rosolovitý a ani trochu neteče. 4b. (max)

Balení a manipulace 0b

Malé balení levně: ne 0b. (max 1b)

Sliny

Sliny jsou na běžný vaginální sex. Na anální sex stačí nouzově a vůbec ne pro zavádění větších předmětů. Jsou ale lepší než oleje, neboť vytvoří mírně silnější vrstvu. Avšak horší než jakékoli jiné lubrikanty. Nevýhodnou slin může být riziko přenosu pohlavní choroby.

Závěr: 84b z 157 možných

Mechanický a třecí komfort. Na běžný sex o.k. Na anální sex spíše nouzové 20b (max 50b)

Rychlé nanesení. 0b (max 3)

Vůbec nepálí v análu. 50b (max)

Nevysychá. Po sexu cítítce ještě rezervu v análu. 0b. (max)

Nezanechává mastný pocit a análu. 2b. (max)

Podporuje následné hojení sliznice . 0b. (max)

Bez chemických zápachů 10b. (max)

Ideální konzistence vizuálně a z hlediska manipulace: 3b. (max)

bez rosolovatění 3b (max)

snadná manipulace. 5b (max)

Malé balení levně: ano 1b. (max 1b)

Tělové krémy

Nejsou vhodné pro anální ani vaginální sliznici. Často obsahují látky, jež sliznici dráždí nebo nevytvoří dostatečně silnou vrstvu (vazelina, Indulona). Zanechávají mastné prostředí. Dle našeho bodování by dosahovaly kolem 20-30 bodů. Často i pálí na sliznici. To není překvapivé. Jsou určeny pro kůži a ne sliznici. V nouzovém případě užijte jako lubrikant raději sliny něž tělový krém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.