Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Obecný návod pro užití erotických pomůcek

Obecné zásady užití sexuálních hraček. Návod na používání konkrétní hračky naleznete na stránce produktu.

Test alergické reakce, zdravá tkáň

Erotické hračky, u nichž z povahy materiálu nejsou vyloučeny alergeny (např. PVC, kůže), nejprve zkuste krátkodobě na pár sekund (na kůži i sliznici) s odstupem několika desítek minut před použitím, zda nevyvolají alergickou reakci. Hračky nepoužívejte na nemocnou či narušenou tkáň.

Bezbolestné užívání erotických hraček

Poslouchejte své tělo.  Bolest vždy značí limit těla, kde začíná poškození tkáně – tedy miniaturní zranění. Když už musíte bolest cítit či působit, preferujte povrch nikoli vnitřek těla či se ji snažte nahradit zcela např. u dominance a submisivity ponižováním, znehybněním apod. Vzrušení může též utlumit vnímání bolesti. Následky bolesti a zranění se pak mohou projevit později.

Dobrý technický stav, sdílení a skladování erotických hraček

Nepoužívejte rozbitou hračku. Nesdílejte ji s jinými osobami nebo užijte kondom.  Omytí voda, mýdlo (kožené věci otření vlhkým hadrem). Skladujte při teplotě 5-23 °C na suchém, stíněném místě, odděleně (plastový sáček) od ostatních hraček.

Lubrikace erotických hraček

Pro běžné uživatele jsou prakticky nejlepší a plně dostačující gely na vodní bázi. Nejméně zatěžují tělo i hračky a nejsnáze se uklízí. Méně zasychající gely na silikonové bázi bývají nevhodné pro užití s kondomem a hračkami z TPE a silikonu. Gely na olejové bázi lehce řežou tkáň (bývají příliš „tenké“) a nejhůře se uklízí. Existují i speciální gely s možností polknutí (např. Lona Oral Jahoda, Malina). Potravinové lubrikanty (máslo, olej) lze též užít pro anální styk, ale pro vaginální styk, kondom a uretální hrátky nejsou vhodné. I gel je třeba dobře vybrat a odzkoušet. Většina gelů na vodní bázi má desinfekční stabilizační přísadu, která pálí ve vagině a zejména v análu. Pro drsnější praktiky – uretální hrátky, anální fisting jsou nejlepší některé anální krémy na olejové bázi (viz Test análních lubrikačních krémů) a jelenní lůj. Výborný poměr cena výkon nabízí práškové gely např. Cobeco Lubricating Powder.

Poučení pro vibrátory a elektrická zařízení

Při použití a omývání elektro přístrojů dbejte dotažení krytu baterií a aby ovládání nepřišlo do styku s vodou. Vyměnitelné baterie vkládejte dle označení pólů +- na baterii a zařízení. Zpravidla se minus pól (tj. plochý konec u AAA, AA nebo rub u mini baterií typu LR44) dává proti pružince. U malých vibrátorů někdy baterie od kontaktu odděluje papírek na vrchu proti samovolému spuštění (nutno vyjmout). Někdy je přítomna plastová folie na boku baterií (tu je třeba ponechat). Při dlouhodobém uložení zařízení baterie vyjměte.

Erotické pomůcky s dobíjecí baterií

Přístroje se zabudovanou dobíjecí baterií (li-on, li-pol) ukládejte nabité nad 50%. Uložení s vybitou baterií znehodnotí či zničí baterie po pár týdnech či měsících. Li-on baterie dle našich testů v závislosti na výrobku vydrží 40-160 minut nepřetržitých vibrací. Po uložení déle než 6 měsíců baterii dobijte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.