Zveřejněno na Napsat komentář

Obecný návod pro užití erotických pomůcek

Obecné zásady užití sexuálních hraček. Návod na používání konkrétní hračky naleznete na stránce produktu.

Test alergické reakce, zdravá tkáň

Erotické hračky, u nichž z povahy materiálu nejsou vyloučeny alergeny (např. PVC, kůže), nejprve zkuste krátkodobě na pár sekund (na kůži i sliznici) s odstupem několika desítek minut před použitím, zda nevyvolají alergickou reakci. Hračky nepoužívejte na nemocnou či narušenou tkáň.

Bezbolestné užívání erotických hraček

Poslouchejte své tělo.  Bolest vždy značí limit těla, kde začíná poškození tkáně – tedy miniaturní zranění. Když už musíte bolest cítit či působit, preferujte povrch nikoli vnitřek těla či se ji snažte nahradit zcela např. u dominance a submisivity ponižováním, znehybněním apod. Vzrušení může též utlumit vnímání bolesti, jež se pak může projevit později.

Dobrý technický stav, sdílení a skladování erotických hraček

Nepoužívejte rozbitou hračku. Nesdílejte ji s jinými osobami nebo užijte kondom.  Omytí voda, mýdlo (kožené věci otření vlhkým hadrem). Skladujte při teplotě 5-23 °C na suchém, stíněném místě, odděleně (plastový sáček) od ostatních hraček.

Lubrikace erotických hraček

Pro běžné uživatele jsou prakticky nejlepší a plně dostačující gely na vodní bázi. Nejméně zatěžují tělo i hračky a nejsnáze se uklízí. Méně zasychající gely na silikonové bázi bývají nevhodné pro užití s kondomem a hračkami z TPE a silikonu. Gely na olejové bázi lehce řežou tkáň (bývají příliš „tenké“) a nejhůře se uklízí. Existují i speciální gely s možností polknutí (např. Lona Oral Jahoda, Malina). Gely předčí nouzové lubrikanty (máslo, olej, lůj apod.) v kluznosti i šetrnosti tkání. I gel je třeba dobře vybrat a odzkoušet. Některé se tváří jako natural např. Lona Natural či vhodné pro určitý účel (Lona anal), ale pálí ve vagině i v konečníku.

Poučení pro vibrátory a elektrická zařízení

Při použití a omývání elektro přístrojů dbejte dotažení krytu baterií a aby ovládání nepřišlo do styku s vodou. Vyměnitelné baterie vkládejte dle označení pólů +- na baterii a zařízení. Zpravidla se minus pól (tj. plochý konec u AAA, AA nebo rub u mini baterií typu LR44) dává proti pružince. U malých vibrátorů někdy baterie od kontaktu odděluje papírek na vrchu proti samovolému spuštění (nutno vyjmout). Někdy je přítomna plastová folie na boku baterií (tu je třeba ponechat). Při dlouhodobém uložení zařízení baterie vyjměte.

Erotické pomůcky s dobíjecí baterií

Přístroje se zabudovanou dobíjecí baterií (li-on, li-pol) ukládejte nabité nad 50%. Uložení s vybitou baterií znehodnotí či zničí baterie po pár týdnech či měsících. Li-on baterie dle našich testů v závislosti na výrobku vydrží 40-160 minut nepřetržitých vibrací. Po uložení déle než 6 měsíců baterii dobijte.

Tipy pro BDSM erotické hračky

Tipy pro pro uretální hrátky

Tipy pro anální hračky

Tipy pro elektro sex

dovozce SM Obchod Kim Phuong Vo Thi, IČO 87933977, Svatoslavova 554, 140 00, extasica.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.