Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Uretální hrátky, zavádění do močové trubice, naplňování močového měchýře, cévkování

V článku najdete doporučení při zavádění předmětů do močové trubice – hygiena, vhodné nástroje, rizika zranění a komplikací, lékařské hledisko.

Na tuto stránku přichází hodně z Vás z celého světa. Pokud se Vám článek bude líbit, podívejte se i do našeho obchodu. Máme spoustu sexuálních hraček, co jinde nenajdete.

Hygiena při zavádění erotické pomůcky do močové trubice

Močové cesty jsou citlivé na hygienu. Dvojnásob to vzhledem ke kratší délce močové trubice platí u žen. Po užití intimní místa i hračky řádně opláchněte teplou vodou, případně hračky dezinfikujte ethanolem (líh z lékárny). Při dobrém omytí či otření lze vyjít i bez doporučovaných rukavic a dezinfekce. Při nedostatečné hygieně může vzniknout zánět. Ten se projevuje mj. nutkáním močit  i s prázdným močovým měchýřem, u mužé také zažloutlým výtokem či hrudkovitým spermatem. Pro léčbu je třeba obvykle navštívit lékaře a nasadit antibiotika.
Nevyplatí se zavádět do močové trubice a současně jiné věci do konečníku. Nečistotám se potom lze vyhnout jen s velkou opatrností a snadno je zanesete do močových cest. 

Vyhněte se zavádění do močové trubice, pokud Vás další dny čeká cestování, spaní na zemi či v chladném prostředí. Mějte připravené sušené brusinky. Odpuzují bakterie tvořící zánět od toho, aby se uchytily na stěně močové trubice.

Mejte připravené sušené brusinky. Začínající zánět je možné léčit doma brusinkami a heřmánkem. Poznáte jej dle zabarvení spermatu. Při pokročilém zánětu již to pálí při močení a v této fázi už přírodní léčba zánětu močových cest zpravidla nezabírá (ale přesto uleví) a je třeba nechat si předepsat antibiotika. Zkušenější již tuto fázi poznají  a mají antibiotika již doma preventivně připravená. Při zánětu preferujte konzumaci kyselých a neslazených potravin a nápojů.

Náchylnost močové trubice na poranění zaváděným předmětem

Sliznice močové trubice je velmi náchylná na mechanická poranění. Zavádění, napouštění a vůbec jakákoli činnost může tlačit, ale nesmí bolet! Při bolení následně lehce krvácíte (kapky krve či lehké zabarvení na konci močení) a řeže Vás to pouze při močení (na rozdíl od zánětu, který spíše svědí). To značí potrhání sliznice, jež se zahojí během cca 2-3 dnů. Jizvy po větším poškození mohou zúžit močovou trubici a znesnadnit močení. Je třeba postupovat pomalu.  Při bolesti nechte zahojit než znovu začnete dilatovat. Drobná bolest je toho součástí, ale i limitem, jenž signalizuje chybu a potřebu ubrat. Dlouhodobě platí, čím menší bolest, tím rychlejší posun ve velikosti zvládnutých předmětů. Při zavedení do močové trubice není vhodné masturbovat, případně velmi opatrně či zmírnit průměr dilatoru. Sliznice je při masturbaci s  dilatorem extrémně namáhána a dochází k jejím poraněním. Poranění jsou v zásadě 2 druhy. Méně bolestivé na vstupu do močové trubice a více bolestivé uvnitř močové trubice. Poranění na vstupu je zpravidla způsobeno příliš velkým dilatorem a poranění uvnitř nedostatečným lubrikováním (viz dále) či u mužů neopatrnou masturbací s uretální pomůckou. Zláště opatrní by měli být lidé po věku 40 let, jež se oproti mladším ledem již mnohem hůře hojí.

Erotické hračky pro uretální erotické hrátky

Předmět musí být absolutně hladký. Sebemenší nezbroušená hrana zraňuje (například vstupní otvory běžných nekvalitních nemocničních katetrů). Ideální jsou uretální dilatory z nerez oceli. Kov je navíc více nepřátelský bakteriím. Plasty jsou horší na hygienu, sklo se může rozbít. U katetrů zkontrolujte zaoblení vstupního otvoru pro moč a pár desítek minut před použitím krátce přiložte na kůži i sliznici pro otestování případné alergické reakce těla. Pro hladké kovové dilatory postačí gely. Běžný gel močovou trubici nedostatečně lubrikuje i z důvodu, že jej obtížně dostanete hlouběji do trubice. Lubrikant je vhodné zavádět i vstříknutím injekční stříkačkou (samozřejmě bez jehly). Lubrikaci můžete posílit krémem na bázi umělého tuku a mediciální vaseliny (např. jelení lůj bez parfému). Udělá to dobrou službu. Kousek vložte do vstupu močové trubice a dilatorem jej tlačíte dovnitř, tak že promaže cestu až do močového měchýře. Můžete vstřikovat pitnou vodu a fyziologický roztok (voda, 0,9% NaCl) případně i vlastní moč. Uretální sada je vhodná i pro začátečníky. Pokročilí mohou zkusit i dutý dilator s dutinou pro močení na více hodin. Délka do 10 cm umožní skryté nošení pod oblečením (nevhodné do prostředí kde hrozí pád či úder). Jsou i uretální dilatory s prstenem či poutkem proti samovolnému vypadnutí.

TIP: Silikonové dilatory či latexové katetry jsou na rozdíl od kovu méně hladké. Proto je s výjimkou katetrů, vibračních a nafukovacích uretálních dilatorů neprodáváme.

Naplňování močového měchýře katetrem – důležitý postup i výběr katetru

Naplňování močového měchýře katetrem je nejpokročilejší a nejextrémnější uretální sexuální hra. Stačí Vám čistá pitná voda. Důležité je vybrat dobrý katetr. Nemocniční katetry zpravidla mají hlavní trubici pro moč či vstřikovanou tekutinu a někdy i pomocnou trubici pro nafouknutí konce katetru, aby z těla nevyklouzl. Balonek se nafoukne vodou (ideálně sterilní vodou) malou injekční stříkačnou (50ml) dle objemu předepsaného na obalu. Velkou injekční stříkačnou 150-250ml naplníte močový měchýř. Ke katetru se obykle dodává i špunt bránící úniku moči při zasunutém katetru.

Všechny certifikované nemocniční katetry, které jsme testovali (Unomedical a Curity), mají ostrý boční otvor pro vstup moči. Tento otvor při zavádění a vytažení řeže a zraňuje vnější i vnitřní svěrač močové trubice. Bez ohledu na to, uda je otvor v katetru vyříznut machenicky či laserem a bez ohledu na materiál a potah katetru. Ideální pro naplňování močového měchýře je z výše uvedených důvodů silikonový katetr s předním a nikoli bočním otvorem pro vstup moči.

Tento katetr je dražší, ale nezraňuje resp. riziko zranění minimalizuje. Ten rozdíl v šetrnosti tkáně a svěračů je opravdu extrémné. Nemocniční katetr Vás bolestivě zraní vždy, a proto jej při rémeř bezbolestné alternativě silikonového katetru již nebudeme nabízet. Silikon by měl vydrží nějakých 300 °C a lze jej zcela bez obav opakovaně sterilizovat varem. Volte proto katetr o uzkém průměru, ideálně 4-6m (katetr s přímým otvorem, více v textu dále, může být i silnější), což je dostatečné na jakýkoli průtok moči či jakékoli naplňování močovéhho měchýře vodou. Nejslabší katetry mají 3mm průměr a nejsilnější katetry mají 12mm průměr.  Čím silnější je katetr, tím větší otvor pro vsup moči. Nejde jen o samotnou šírku katetru, ale i o to, že svěrače močové trubice se při zavádění a vytahování katetru mohou prudce smrštit, aniž byste to svou vůlé mohli ovlivnit. A při tomto smrštění se tkáň Vaší močové trubice řízně o ostré hrany díry pro vstup moči. Riziko zranění sliznice močové trubice tedy s velikostí běžného nemocničního katetru roste nikoli přímo úměrně, ale exponenciálně.

S přípravou výše zvládnete zavést katetr napojený na větší injekci a vstříknout vodu do močového měchýře či ji naopak odsát. Močový měchýr dospělého člověka zvládne cca 0,5-0,7l tekutiny, ale při poloviční naplněnosti již pociťujeme silné nutkání k močení. Posledních 10% svého limitu spolehlivě poznáce dle bolesti. Pokud katetr vytáhnete při plném močovím měchýři, tlak tekutiny v močovém měchýři prudce stáhne svěrače močové trubice právě v okamžiku, kdy přes ně budete protahovat konec katetru – tedy ostru otvor pro vstup moči a katetr vás bolestivě řizně do svěračů (to neplatí pro katetr s přímým otvorem pro moč, který lze vytouhnout hned). Proto (před vytažením katetru z naplněného močového měchýře) nejprve nechte odtéct část tekutiny – např. třetinu či polovinu tekutiny skrz katetr pro uvolnění tlaku na svěrače.

Poté vyjměte katetr. A až po vytažení katetru nechte odtéct zbytek tekutiny. To je důležité pro to, aby jednak otekly veškeré gely a zbytky uvolněné tkáně močové trubice či krve, jež by jinak podporovaly uchycení a množení bakterií. Močení určitě neokládejte. Močení po vyjmutí katetru může několik hodin v závislosti na jemnosti zavedení a vyjmutí katetru řezat, ale čím dříve močové cesty močením desinfikujete, tím lépe. V Následných hodinách po vyjmutí katetru je vhodné dobře pít a močit.

Může mi prasknout močový měchýř, Co se stane při naplnění močového měchýře přes limit?

Normálně tělo prasknutí močového měchýře nedovolí. Člověk se počurá. Výjimkou jsou extrémní situace jako nárazy, zvětšená prostata u mužů nebo právě bránění vylučování moči např. uzavřeným katetrem. Přes limit se při naplňování močového měchýře katetrem ani nedostanete kvůli bolesti. Ale v opravdu extrémní situaci, pokud by Vás naplňoval někdo jiný a Vaši extrémní bolest nerespektoval, jinými slovy by Vám extrémně ubližoval, může vedle poškození tkáně nadměrným tlakem dojít k úniku moči zpět do ledvin a k poškození ledvin a případně dalších orgánů.

Lékařské hledisko s uretálním sexuálním hrátkám

Urologové tyto praktiky považují za nebezpečné s možností zánětu močových cest a v nejhorším případě i ledvin. Kvalifikovaná dilatace močové trubice může mít i pozitivní efekt pro lidi se zúženou trubicí a provádí se též i jako lékařský zákrok. Zúžená trubice může omezovat vylučování moči s následkem nedostatečného vyprázdnění měchýře a potřeby častějšího močení.

30. letá zkušenost s uretálními krátkami

Začínal jsem asi ve 13 letech s rukojetí hřebenů a jehlicemi na pletení. Dilatory zavádím nyní několikrát týdně, katetr výjimečně párkrát do roka. 3x krát jsem měl zánět močového měchýře, který bych jinak neměl, neboť na to netrpím. Zejména při nedostatku hyginey – kombinaci uretálních a análních hrátek. Občasné bolesti a krvácení poškození tkáně ustoupily během pár hodin nebo jednoho dne. Hygienu oproti nemocničním postupům značně zanedbávám (bez rukavic a desinfekce), pouze dobře myji hračky a tkáně vodou a mýdlem. Jednorázový katetr používám opakovně nekolik let a myji to jen čistou vodou a mýdlem. Žádné jiné či trvalé problémy jsem neměl a nemám.

7 komentářů k “Uretální hrátky, zavádění do močové trubice, naplňování močového měchýře, cévkování”
 1. Martin

  Do jakiej średnicy można poszerzyć cewkę?

 2. Extasica redaction

  Močovou trubici lze rozšíčit hěhem měsíce na 8-10mm v závislosti na těle člověka. Někteří, častěji spíše ženy, umí po mnoholetém tréningu zavést i 18mm trubici.

 3. Pánsexuahratek

  Můj cíl je zájem to prožívat a cítit vPenisu

 4. Andrási

  Katéter záró ballont soha nem levegővel töltjük behelyezés után …..az adott katéter csomagolásán feltüntetett és előírt térfogat(ml-ben) steril desztillált víz !

 5. Ptákulda

  Jaký katetr by jste doporučil pro ženy?

 6. Extasica redaction

  Stejný jako pro muže – silikonový s předním otvorem, Ženě stačí i kratší katetr, ale když použije delší nevadí to. Ženské silikonové katetry jsem neviděl, ale zkusím se podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.