Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Testování sexuálních hraček

Jak testujeme a měříme sexuální hračky v sexshopu před uvedením na trh?

Měření tvrdosti dild a jiných erotických hraček

Tvrdost erotických hraček měříme C durometrem na stupnic 0-100HC. Lze tak mluvit o procentech tvrdosti. Tvrdost sex dolls měříme v souladu s oficiální metodikou pro C durometr, jež stanoví přítlak 44 N (4,4 kg). Tvrdost dild a vibrátorů měříme v rozporu s metodikou C durometru, tak, že 2,5mm hrot akorát zajede do gumy, aby se neměřila vzájemně stlačovaná guma. Nemá smysl měřit tvrdost tvrdých kolíků z medicínského silikonu – vždy nad 60HC, tzn. pro tělo v podstatě zcela tvrdé (pouze mírně ohebné, nikoli pružné). Jiné je to u měkkého liquid silikonu.

Hodnoty gum do 10HC dle metodiky by tedy byly o cca 60% tvrdší, do 20HC cca o 40%, od 40HC je pak odchylka malá. Tvrdost měříme na žaludu resp. na špici penisu či hračky, kde bývá nejvyšší tvrdost a kde je údaj pro zákazníka nejdůležitější, neboť špice nejvíc tlačí na tkáň. Správně by se měl pro měkké gumy používat Typ A durometr, ale jeho měření ukazují velmi nízké hodnoty s malou rozlišovací schopností. Např. tam kde C durometr ukazuje 1 nebo 10HC, A durometr ukazuje 1HC. Tam kde C durometr ukazuje 35-40HC, tak A durometr ukazuje zhruba polovinu. U hodnot nad tvrdost 50HC se rozdíly zmírňují. Zůstáváme tedy u C durometru pro tvrdé gumy, jenž má vyšší rozlišovací a schopnost a ukazuje i intuitivně více odpovídající hodnoty.

Reakce lidské tkáně a testování v provozu

Testujeme způsob použití a funkčnost např. zda postroj opravdu znehybňuje či roztahuje, prostě plní svůj účel.

U dild se testuje míra tahu za kůži při tření. Porézní PVC dilda tahají poměrně dost. Neporézní silikon prakticky vůbec. Výjimečně některá dilda (a to i v nabídce renomovaných obchodů či distributorů) pálí sliznici při jejím poranění a nejsou vpuštěna do prodeje. Dále odolnost vůči zakázaným gelům pro daný materiál a poměrně extrémnímu prostředí v konečníku. Většinu pomůcek vyjma kondomů lze v praxi užít i se zakázanými gely, aniž by se poškodily. Některým dildům se lehce deformuje povrch do lehkého uhlazení či se barví stolicí – zvláště pak PCV a TPE dilda při použití gelu na bázi tuku/oleje (jelení lůj).

Sliznice konečníku je též velmi citlivá na zabroušení/zaoblení a je zpravidla užita na potvrzení hmatového testu.

U gelů se testuje vysychavost, účinky na sliznici, kondom a hračky.

Testování pravosti kůží mikroskopem a dalšími metodami

více v článku Jak poznat pravou kůži

Vizuální a hmatová kontrola

Test čistoty povrchu, odlití, zaoblení hran, zejména kovových předmětů – zda nebudou řezat sliznici např. u kovů. Bezpečnost poutacích nástrojů, aby neřezaly jako PVC nylonové poutače či nevytrhly tkáň jako běžně dodávané karabinky.

Silové testy

Týká se pout, řetězů, vaginálních zrcadel, erekčních kroužků. Sluší se, aby snesly adekvátní stupeň namáhání. Zrcadlo by např. nemělo být běžně možné ohnout stahem vaginy či řitních svěračů.

Pachová stopa

Pouze lidskými smysly. Produkty s výraznější pachovou stopu po plastu, parfému či jiném pachu nejsou vpuštěny do prodeje.

Rozměry, váha, hlučnost

rozměry: metr, posuvné měřítko (u dild je první údaj délka, někdy v závorce následuje vsunutelná délka. poslední údaj je průměr)

hmotnost: digitální váha – netto včetně ovladače bez baterií a nabíjecího příslušenství

Zvuk vibrátorů – cca 5 cm od mikrofonu telefonu s androidem vyšší třídy v aplikaci. Měření v této vzdálenosti odpovídá údajům výrobců různých produktů, ač někdy se hodnoty měří metr či třeba 10m od přístroje (např. pro komerční chladící kompresory). Tišší vibrátory mají 50-60 db, standard je kolem 70 db.

Další informace

Laboratorní testy nejsou v našich silách. Pro zaváděné pomůcky se soustředíme na CE certifikované produkty, kde by výskyt škodlivých látek měl být vyloučen. U SM postrojů/oděvů testování na přítomnost nikl či rychlost jeho uvolňování neplánujeme v blízké budoucnosti, protože nejde o produkty určené pro dlouhodobé nošení ve smyslu dotčeného nařízení REACH 1907/2006 EC.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.