Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Mini bikiny na veřejnosti

mini bikiny na veřejnosti

Dobrý den.Chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s nošením dámských mikro bikin, které máte v nabídce na Vašem eshopu (odkaz viz. níže), na veřejném koupališti a ve wellness v ČR? 


Prohrála jsem sázku a teď si budu muset něco takového koupit. Byla bych nerada, kdybych si je vzala na sebe a oni mě pak vyhodili z důvodu nevyhovujících plavek.
Děkuji.S pozdravem K. (jméno bylo pro ochranu tazatelky anonymizováno)

___

Shrnutí: Odkazované bikiny kryjí intimní místa a ponechávají volné pozadí, jež se na koupalištích běžně akceptuje. Vykázání z koupaliště je tak krajně nepravděpodobné. V České republice a patrně ani v západních zemích EU se nejedná se o přestupek a už vůbec ne ani o trestný čin.

___

 

Předně děkujeme za super podnět na článek. Bikiny dle Vaší volby Vám zašleme zdarma. Pokud pošlete foto zepředu (obličej možno začernit ) i zezadu, kde jste v plavkách dobře vidět, pro tento článek a produktovou stránku bikin, pošleme navíc kupon na nákup na 500 CZK. A nyní odpověď:

Primárně projděte návštěvní řád koupaliště. Např. plavecký stadion Podolí Praha odkazuje na dobré mravy, což lze vykládat velmi přísně i volně. Běžně se tam koupou i ženy bez podprsenky či s bikinami s pouhým proužkem na zadku. Odkazované mikro bikiny by tedy měli projít. Pokud v sázce nebylo specifikováno koupaliště, jistotou je nudapláž. Některé koupaliště mají i oddělené sekce pro nudisty, o nichž se občas běžně neví. Z hygienického hlediska pak není žádná rozdíl v koupání bez plavek a s plavkami, problematické je běžné oblečení z neplavkového materiálu a to není tento případ.

Pokud byste šla zcela nahá, může se jednat o přestupek proti veřejnému pořádku vzbuzením veřejného pohoršení srov. § 5 písm e) zákona České republiky č. 251/2016 Sb. o některých přestupcích ve znění pozdějších předpisů. Ale domnívám se, že ani pokud jste šla na koupališti zcela nahá veřejnost by nebyla pohoršena, maximálně pár pruderních jedinců, jež vzhledem k malému počtu nelze považovat za “veřejnost” a znaky přestupku by to tak nenaplnilo. Ostatně naplnění znaků přestupky by bylo sporné i v případě nahoty na běžném veřejném prostranství jakým je např. ulice, neboť západních zemích jsou např. běžné nahé protesty, běhy či jízdy na kole, aniž by to veřejnost pohoršovalo.

Odkazované bikiny kryjí intimní místa a ponechávají volné pozadí, jež se na koupalištích běžně akceptuje, takže nemůže být naplněna skutková podstata přestupku. Nebude naplněn prvek zavinění (úmysl ani nedbalost) neb jste žila v domnění podpořeném dlouhodobou praxí na koupalištích, že dnes tímto aktem na koupališti již nikdo nemůže být pohoršen. Dost možná by nebyla naplněna ani objektivní stránka – tzn. že nošení daných bikin na koupališti již v dnešní době v západních zemích ani vůbec nemá způsobilost vzbudit veřejné pohoršení (viz odůvodnění výše).

Ohledně wellness se domnívám, že situace bude ještě volnější.

Zcela jistě pak nepůjde o trestný čin. Uvažovaný trestný čin výtržnictví totiž dané jednání vůbec nenaplňuje srov. § 358 zákona č. 40/2009 Sb. Trestní zákoník ve znění pozdějších předpisů.

Váš dotaz mě velmi potěšil. Jak redaktor magazinspotrebitele.cz mě některé z 2500 dotazů od roku 2012 rozesmály právní naivitou tazatelů, což není Váš případ. Váš právní dotaz je první pro extasica.com, a první, jež mě rozesmál od srdce.

 

S přáním hezkých zážitků JUDr. Ing. Vladimír Koranda, Ph.D., spoluzakladatel extasica.com, redaktor magazinspotrebitele.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.