Pečlivě pro Vás testujeme kvalitní hračky z celého světa.

Do prodeje projde jen 1 výrobek ze 100. Více o metodice zde >>

1 / 100

Porovnání pulzních vibrátorů Womanizer vs. Satisfyer

pulzní vibrátory srovánávací test

Porovnání pulzních vibrátorů klitorisu Womanizer vs. Satisfyer obvykle bývají několik let stará, kdy je porovnáván Womanizer za 200 Eur s starým plastovým Satisfyerem za 25 Euro. Dozvíte se jen o funkcích, ovládání a materiálu. Zde Vám chceme říct, jak aktuálně vyráběné pulzní vibrátory působí na Vaše tělo a v čem jsou Womanizery a některé pulzní vibrátory lepší oproti Satisfyerům a dalším.

Úvod – Womanizer, Satisfyer a ti druzí

Womanizer byl s pulzní technologií vibrací klitorisu první v roce 2014 resp. 2015 mezinárodně. Satisfyer se přidal krátce na to a až 2016 byl na špičce prodejů. Womanizer žaloval Satisfyer za kopírování, ale technologie pulsů klitorisu je tak jednoduchá, že fakticky nelze právně chránit. Womanizer tak musel být ve svých žalobách neúspěšný nehledě na to, že konstrukční řešení se liší. Samotné myšlenky patentovat nelze, pouze technologie nad rámec současných technologií a to žádný pulzní vibrátor rozhodně není. Dost možná šlo pouze o marketingový “reklamní” spor bez s vědomím, že nelze vyhrát. Womanizer i Satisfyer jsou původem z Německa. Satisfier však vyrábí v Číně. V současnosti mezi Womanizerem a Satisfyerem panuje mír. V podstatě si nekonkurují. Womanizer oslovuje movitější zákazníky kvalitnějším produktem a Satisfyer ovládá masový trh cenou a marketingem. Můžeme to přirovnat k luxusnímu a lidovému vozu.

Osobně nejsme fanoušky Womanizeru, ani Satisfieru a v podstatě ani vibrátorů vůbec. Porovnání tak není ovlivněno našemi citovými preferencemi. Obě hlavní značky pulsních vibrátorů Womanizer i Satisfyer si ale uznání i své místo na trhu v Extasica vybojovaly. Byť je trh s pulzními vibrátory presycený, chybí na něm kvalitnější – poklepávací pulzní vibrátory v ceně do 50 Eur.

Podtlakové pulzní vibrátory

Pracují na principu vibrace brány v pohárku přiloženém na klitoris. Podtlak ne velmi mírný. Prakticky je způsoben spíše tím, že přitlačená tkáň klitorisu či bradavky vytlačí vzduch z pohárku. Nikoli činností přístroje. Jde tak spíše o hlouběji působící vibrace než podtlakové sání, nejen techniky, ale i pocitově.

Poklepávací pulzní vibrátory (Tap pulzní vibrátory)

Womanizer

Už jsme řekli v úvodu, že nápad využívající současné technologie nelze patentovat. Takto v V kontinentální Evropě by na rozdíl od Británie vodní pumpa penisu ani patent nedostala.

Přidaná hodnota Womenazire je vedle zajímavého nápadu dávno známých technologií i v mnoha dalších vlastnostech. Jinak by nejspíše skončil v propadlišti dějin jako např. předražená vodní a ergonomicky špatná vodní pumpa Bath Mate.

1. Pulzy Womanizeru jsou na rozdíl od vibrací Satisfyeru a většiny konkurence hlubší – jako poklepávání a jdou i ze stran. Je to o něco intenzivnější a vede k rychlejšímu orgasmu. Patrně díky více propracované konstrukci sacího pohárku. Sací pohárek se na rozdíl od Satisfyeru rozšiřuje směrem ke klitorisu. Proto jsme zavedli pojem Poklepávací (Tap) vibrátory.

2. Za ty peníze navíc dostanete u Womanizeru navíc i dost muziky. To ve světě sexuálních hraček často nebývá běžné. Womanizery jsou tišší než konkurence. Součástí příslušenství dražších Womanizerů je přídavný vyměnitelný mělčí pohárek tlumící pulzy pro ty, jež chtějí pulzy méně hluboké (méně intenzivní). Ty nejdražší Womanizery nabízí i senzor automatické aktivace a deaktivace při přiblížení k lidské tkáni (resp. jakékoli hmotě). A také jsou tišší než konkurence.

3. Womanizery mají ergonomický futuristický design. O to se snaží všechny západní značky na rozdíl od Číňanů, která umí vyrábět i kvalitní věci, ale ten design jim prostě nejde. Womanizer má funkční řešení, co se týče úchopu, lehkosti i funkcionality.

Že Womanizer na rozdíl od některých Satisfyerů nenabízí Bluetooth ovládání telefonem je vada na kráse. Pulzní vibrátory musíte na klitorisu sice přidržovat a ovládání se naučíte i podle hmatu, ale na mobilu je to pohodlnější. Ovládání přes internet by ocenil i vzdálený partner.

Ostatní poklepávací pulzní vibrátory – G vibe, Bee

Většina pulzních vibrátorů a snad veškerá asijská konkurence mají klasické konstrukční řešení jako běžný Satisfyer (válcovitá díra a pohárek) a nikoli jako Womanizery. Bee pulzní vibrátor má pohár jako běžné levné pulzní vibrátory, ale pulzy jsou poklepávací jako u Womanizeru. G Vibe Pulser má pohár konstruovaný podobně jako Womanizer. Pulzy G Vibe jsou hlubší poklepávací blízké Womanizeru. G Vibe navíc jako jediný z nám známých vibrátorů drží sám v těle a lze jej současně kombinovat i s penisem partnera. Je vyráběný v číně a za 70 Eur není právě levný. Poměrem cena výkon ale nabízí dost.

Klasické pulzní vibrátory

Satisfyer

Satisfyer ještě v roce 2019 dělal většinu svých modelů plastových, zatímco čínské no name značky byly již dávno celosilikonové a levnější. Satisfyer ale vsadil na marketing a je vidět úplně všude – na výstavách, akcích s pornoherci apod,  a dále na četnost produktů. Proto je nemálo Satisfyerů nízké kvality. Zatímco Womanizer byl v druhé dekádě tohoto století od začátku na vrcholu, funkčností i celo silikonovým potahem, Satisfyer ušel dlouhý kus cesty.

Za prvé, kolem roku 2019 zlevnil tak, že prakticky vymetl zbylou asijskou konkurenci ze západního trhu. Zlepšil balení a často přidal i silikonový potah. Přidal u některých vibrátorů ovládání mobilem, jež měly asijské značky již několik let před prvním Blue Tooth Satisfyerem. S designem stále pokulhává a občas i s kvalitou, ale zlepšil se výrazně. Proto obvyklé porovnání Satisfyeru a Womanizeru z roku 2019 nemá nyní relevanci.

Satisfyer nabídne část potěšení Womanizeru za zhruba čtvrtinou cenu. Sveze Vás slušně jako lidový vůz, ale do luxusního sporťáku má daleko. Nejen zpracováním a ergonomií, hlučností, ale zejména účinností stimulace. Pulzy jsou duté, spíše jako vibrace než poklepávání známé u Womanizerů. Jediným Satisfyerem, který se blíží stimulaci Womanizeru je Pro 2 Generation 3 Liquid Air App, pokud nasadíte druhý pohárek s blánou. Stále nedosahuje účinnosti stimulace Womanizeru, ale je to blízko za třetinovou cenu. A to už pro velkou většinu lidí bude rozhodující.

Ti další

Dalších značky pulzních vibrátorů jsou v Evropě díky silnému marketingu Satisfyeru podstatě neviditelné. V Číně se jich objevily desítky. To je trochu škoda, ale je to tak. No name pulzních značky vibrátorů, ať již čínské či západní, jsou v Evropě prakticky neprodejné. Malou výjimkou tvoří s velmi malým tržním podílem Lelo, které do porovnání přidáme později. Vibrátor Niya 6 Clit pulse nabízí z hlediska stimulace za vyšší cenu to samé co Satisfyery. Lepší design to patrně nezachrání.

Duální pulzní vibrátory

Duální pulzní vibrátory mají zahnuté tělo. Na jednom konci pohárek pro pulzy klitorisu, na druhém vibrátor pro dráždění vaginy, zejména bodu G. Na rozdíl od klasický pulzních vibrátorů jich zatím není mnoho. Patrně s tím začal Womanizer před pár lety. Satisfyer přidal svůj až 2022, a to nepříliš povedený. V tomto segmentu ne nejúspěšnější čínský vibrátor ve tvaru G Vibe Pulser (na trhu od 2021) a jeho sesterské stejně vypadající produkty. A to zaslouženě. Stojí jako dražší Satisfyer, ale funguje blízko účinnosti Womanizeru. Navíc jako jediný drží sám v těle. Womanizer Duo Premium je též velmi solidní. Za hodně peněz dostanete dost muziky.

Kompresorové sací stimulátory – skutečné podtlakové sání

Nezaměňovat za vakuové pumpy. Tyto stimulátory mají náročnější technologii než klasické pulzní vibrátory – tj. nikoli pulzní vibrace, ale skutečné kompresorové sání, kdy sací pohárek na klitoris či bradavku podobně jako vysavač skutečně nasává vzduch, který vychází druhou stranou. Pro zjednodušení je ale nesprávně též označujeme jako vibrátory. Sání je mnohem silnější než u Womanizeru, ale frekvence pulzů je maximálně jeden za sekundu. Sací periody jsou tedy výrazně pomalejší než pulzy. Většina žen preferuje vibrační pulzy (tj. Womanizer, Satisfyer) před skutečnými podtlakem. Kompresorové sací “vibrátory” se tak hodí spíše pro zkušenější, jež chtějí zkusit něco jiného či skutečné sání. Kompresorové vibrátory na rozdíl od klasických pulzních vibrátorů vyrábí poměrně málo značek. Od 2016 čínská Pretty Love a od 2022 Evolved.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinka

Fantasy dilda

Vzrušující choboty, dinosauři, hadi, dračí a psí dilda.

Prověřené

Clinic sex

Uretální dilatory, gynekologická zrcadla nebo klece na penis.