Zveřejněno na Napsat komentář

Mini bikiny na veřejnosti

Dobrý den.Chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s nošením dámských mikro bikin, které máte v nabídce na Vašem eshopu (odkaz viz. níže), na veřejném koupališti a ve wellness v ČR? 
https://extasica.com/produkt/mini-bikiny/

https://extasica.com/produkt/japonske-bikiny/

Prohrála jsem sázku a teď si budu muset něco takového koupit. Byla bych nerada, kdybych si je vzala na sebe a oni mě pak vyhodili z důvodu nevyhovujících plavek.
Děkuji.S pozdravem K. (jméno bylo pro ochranu tazatelky anonymizováno)

___

Shrnutí: Odkazované bikiny kryjí intimní místa a ponechávají volné pozadí, jež se na koupalištích běžně akceptuje. Vykázání z koupaliště je tak krajně nepravděpodobné. V České republice a patrně ani v západních zemích EU se nejedná se o přestupek a už vůbec ne ani o trestný čin.

___

 

Předně děkujeme za super podnět na článek. Bikiny dle Vaší volby Vám zašleme zdarma. Pokud pošlete foto zepředu (obličej možno začernit ) i zezadu, kde jste v plavkách dobře vidět, pro tento článek a produktovou stránku bikin, pošleme navíc kupon na nákup na 500 CZK. A nyní odpověď:

Primárně projděte návštěvní řád koupaliště. Např. plavecký stadion Podolí Praha odkazuje na dobré mravy, což lze vykládat velmi přísně i volně. Běžně se tam koupu i žena nahoře bez či bikinami s pouhým proužkem na zadku, a odkazované mikro bikiny by tedy měli projít. Pokud v sázce nebylo specifikováno koupaliště, jistotou je nudapláž. Některé koupaliště mají i oddělené sekce pro nudisty, o nichž se občas třeba i často neví. Z hygienického hlediska pak není žádná rozdíl v koupání bez plavek a s plavkami, problematické je běžné oblečení z neplavkového materiálu a to není tento případ.

Pokud byste šla zcela nahá, může se jednat o přestupek proti veřejnému pořádku vzbuzením veřejného pohoršení srov. § 5 písm e) zákona České republiky č. 251/2016 Sb. o některých přestupcích ve znění pozdějších předpisů. Ale domnívám se, že ani pokud jste šla na koupališti zcela nahá veřejnost by nebyla pohoršena, maximálně pár pruderních jedinců, jež vzhledem k malému počtu nelze považovat za „veřejnost“ a znaky přestupku by to tak nenaplnilo. Ostatně naplnění znaků přestupky by bylo sporné i v případě nahoty na běžném veřejném prostranství jakým je např. ulice, neboť západních zemích jsou např. běžné nahé protesty, běhy či jízdy na kole, aniž by to veřejnost pohoršovalo.

[widget id=“media_image-7″]

Odkazované bikiny kryjí intimní místa a ponechávají volné pozadí, jež se na koupalištích běžně akceptuje, takže nemůže být naplněna skutková podstata přestupku. Nebude naplněn prvek zavinění (úmysl ani nedbalost) neb jste žila v domnění podpořeném dlouhodobou praxí na koupalištích, že dnes tímto aktem na koupališti již nikdo nemůže být pohoršen. Dost možná by nebyla naplněna ani objektivní stránka – tzn. že nošení daných bikin na koupališti již v dnešní době v západních zemích ani vůbec nemá způsobilost vzbudit veřejné pohoršení (viz odůvodnění výše).

Ohledně wellness se domnívám, že situace bude ještě volnější.

Zcela jistě pak nepůjde o trestný čin. Uvažovaný trestný čin výtržnictví totiž dané jednání vůbec nenaplňuje srov. § 358 zákona č. 40/2009 Sb. Trestní zákoník ve znění pozdějších předpisů.

Váš dotaz mě velmi potěšil. Jak redaktor magazinspotrebitele.cz mě některé z 2500 dotazů od roku 2012 rozesmály právní naivitou tazatelů, což není Váš případ. Váš právní dotaz je první pro extasica.com, a první, jež mě rozesmál od srdce.

 

S přáním hezkých zážitků JUDr. Ing. Vladimír Koranda, Ph.D., spoluzakladatel extasica.com, redaktor magazinspotrebitele.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.